Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alkoholmegvonás több éves...

Alkoholmegvonás több éves függőség után milyen következményekkel jár?

Figyelt kérdés
Kb. 10 év hullámzó súlyosságú alkohol függőség után kb. két hónapja tiszta vagyok. Egyelőre semmilyen elvonási tünet nem jelentkezett, de kíváncsi vagyok olyanok tapasztalataira, akiknek sikerült abbahagyni az ivást, hogy náluk ez hogyan zajlott, mik a tapasztalataik.

febr. 23. 18:28
 1/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Szerencsés esetben semmilyet. Én 20 évnyi masszív piálás után tettem le a poharat, és jószerivel egyetlen éjszaka volt csak minden bajom. A neheze utána jött; megtartani az absztinenciát. Májusban lesz 32 éve, hogy száraz alkesz vagyok. Egyébként gratulálok!.
febr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha két hónapja tiszta vagy, akkor már nem lesznek fizikai elvonási tüneteid. Azok ugyanis az alkohol megvonását követő 24-72 órábn szoktak jelentkezni és súlyos esetben epilepsziás rohamba torkollhatnak.
febr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 25 éves vagyok van és egy csepp italt se ittam... Viszont anyamt azzal tette tönkre a gyerekkorom... Jelenleg már 8 éve nem iszik mióta majdnem öngyilkos lett... Bár minden nap figyelem de hála istennek jól bírja
febr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én kb. másfél éve ismertem fel, hogy a minden este rendszeresített 4 sör visszahúz az életben, továbbá, hogy alkoholista vagyok. Azóta tartottam több tiszta időszakot (köztük egy 9 hónaposat is), de még nem érett meg bennem a teljes absztinencia. Most sokkal moderáltabb keretek között alkoholizálok, ami egyelőre tartható. Ezt az utolsó esélyt adtam magamnak, ha így sem megy, akkor felteszem a kezem.
febr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Phoney ***** válasza:

Az mindegy, hogy hány évig ittál, az alkoholmegvonás csak akkor jár fizikai (közvetlen idegi) következményekkel, hogyha tartósan ittas voltál, heti 168 órában. Aki biztos benne, hogy két piálás közt rendesen ki szokott józanodni, az nyugodtan leteheti.


És igen, ha 3-4 napig nem történt semmi, akkor utána sem fog, és egyébként sem csak úgy a semmiből jön a DT a fizikai függőknél pár nap után, hanem már a kijózanodástól kezdve vannak tüneteik. Aki ebben érintett, az már amúgy is nagyon jól tudja tapasztalatból, hogy nagy baj van, amikor "túlságosan" kijózanodik.

márc. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és sok erőt mindenkinek.
márc. 2. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!