Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Melyik a károsabb, a marihuána...

Melyik a károsabb, a marihuána vagy a Coca-cola?

Figyelt kérdés

Coca-cola Pepsi stb most vehessük egy kalap alá.


A marihuána alatt meg nyilván a tényleges cannabist értem, nem azt amit Magyarországon árulnak Kolompár Rikárdóék, a higítóval meg vegyszerekkel lelocsolt oregánó meg herbál és társaik.



márc. 2. 20:43
A kérdező szavazást indított:
Coca-cola / Pepsi
Cannabis (marihuána / hasís)
16 szavazat
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

A kérdés onnan jön, hogy egy cukorbeteg ismerősöm mondta, hogy korábban amikor rendszeresen fogyasztott cannabist akkor nem volt szüksége annyi inzulinra, sokkal kevesebb kellett, mert a fű csökkentette a vércukorszintet.

Míg a Coca Cola vagy egyéb cukros üdítők meg köztudottan az egyik legfőbb okozói a diabétesznek meg elhízásnak.


Egyébként én nem fogyasztom egyiket sem, de ha akarnám is kizárólag csak füvezni bírnék a fogaim miatt. Mert a fű nem árt különösebben, míg ha elkezdenék cukros üdítőket inni, igen gyorsan tönkremennének. Tehát a fogak szempontjából is nyilván jobb a fű.

De ha most eltekintünk a diabétesz vagy a dentálhigiéniai szempontoktól, és úgy általánosságban nézzük, akkor melyikre voksolnátok?

márc. 2. 20:50
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Az embereknek nem CSAK diabetesze lehet, rengeteg más dolog is van, ami nem egészséges.

2. Az ismerösöd csak azt hagyta ki, hogy a diabetesz folyamatosan rosszabb lesz, nem azért nem volt MÉG szükséges insulinra, mert füvezett, hanem mert MÉG nem volt annyira komoly a betegsége.

3. NEM a cola és üdítök okozzák a diabetest, legfeljebb az arra hajlamos embereknél elösegítik a kialakulást.

4. A legtöbb embernél nem az üdítök okozzák a fogak romlását, hanem a sütemények, kenyérfélék, ezek ugyanis rátapadnak a fogra és hosszabb ideig hatnak, ellentétben a folyadékokkal.

5. A füvezés az agyat teszi tönkre, ezt egészségesnek minösíteni nem normális gondolkodásra vall.

6. Aki colát vagy üdítöt fogyaszt, az ettöl még képes reálisan gondokodni, felelöségteljesen viselkedni, aki drogok hatása alatt áll, az nem, ön- és közveszélyes.

márc. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én kb 10 évig voltam coca cola függő. Napi 1-2 liter. Egyetlen káros hatása lett: roncsolta a fogzománcot,nem szépek a fogaim. Manapság egyáltalán nem fogyasztok colat,nem is kívánom.

A füvet sosem próbáltam,de ismerősökön láttam a hatását. Nem voltak teljesen önmaguk és ez sokszor ijesztő volt. Abban az állapotban alapból furán nyugisabbak voltak,de néha meghirtelen erőszakosak lettek.

márc. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Még egy: aki füvezik és a közlekedésben részt vesz, az potenciális gyilkos, de olyat még soha nem hallottam, hogy valaki azért nem volt képes felmérni a helyzetet, mert sok kólát ivott.

(sem kólát, sem füvet nem konzumálok!)

márc. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
28%
a kender egészséges. a kóla nem.
márc. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

sokan beszélnek itt jajj de rossz a marihuána, de sokkal kevésbé káros mint pl az alkohol vagy a dohány.

A fű hat az agyra, de nem bizonyították, hogy hosszútávon káros lenne, csak a fiataloknál, vagy a skizofrénia és hasonló betegségeknél. Egy normális felnőtt kiegyensúlyozott embernek pozitív hatással is lehet az életére. Nyilván kis mértékben és nem mindenkinek, de pozitív hatásai vannak. A THC fizikai függőséget nem okoz, alkohollal és nikotinnal szemben. Pszihikai föggőséget viszont igen. De tényleg csak a jó minőségű és valódi cannabis esetében, a herbállal keverik össze nagyon sokan, ami egy veszélyes anyag és egyetlen előnye hogy olcsó.

A fűnek a leginkább káros hatása a tüdőre van, de ha valaki tud sütni-főzni, akkor máris sokkal egészségesebb módon téphet be.


Kóla mint fogyasztási cikk, folyadék, nem tápláló, pozitív hatása nincs, magas a glikémiás indexe, magas a cukortartalma, savtartalma miatt erősen roncsolja a fogakat. Koffeintartalma miatt dehidratáló hatása van. A magas GI nem csak a cukorbetegeknek baj, igaz az arra hajlamosaknál előhozhatja a 2es típúsú cukorbetegséget, de mindenkinél fejfejást, rossz közérzetet, gyengeséget, gyors kifáradást okozhat. Ez az inzulinreakció hozzájárulhat hosszútávon a 2es típusú cukorbetegséghez.


Mindkettőnél a rendszerességen van a hangsúly, meg hogy mekkora adagot fogyaszt. Ha mondjuk 1,5 liter kóla naponta vagy 15mg THC akkor egyértelműen a kóla károsabb. THC enyhe memóriazavarokat okozhat, ami a fogyasztás befejezése után nagy eséllyel eltűnnek. Rosszabb esetben mentális problémákkal kűzdő embereknél szorongásos zavarok is lehetnek.


Én egyiket sem ajánlanám napi szinten, de hetente egy spangli vagy hetente pár pohár kóla belefér.

márc. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Aha,de rontja a reakcióidőt,ami balesetekhez vezethet. Nem muszáj autó,roller,kerékpár is bőven elég.
márc. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Még egy: aki füvezik és a közlekedésben részt vesz, az potenciális gyilkos"


Aki pedig alszik vezetés közben az még nagyobb veszélyt jelent. Ergo az alvás rossz.

márc. 5. 16:28
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha valaki VEZETÉS KÖZBEN alszik, az is rossz, csak az emberek általában nem alszanak, amikor vezetnek.
márc. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
42%

mar megint jonnek a fuvesek, hogy legyen a fu legalizalva es mennyire jo hatassal van a szervezetre. kicsit utana kene nezni, mert a szivizmaidra, keringest elegge megerolteti. a fu egy drog. THC. nem gyogyszer. a gyogyszer joindulatu, sokaig kivizsgalt hatoanyagu szer, aminek mellekhatasa minimalis, ha meg kritikus akkor valtani kell es megszunik.


De a fu nem fogja a tudoemboliat, a tubercolosist, a cukorbetegseget kezelni, meggyogyiztani.


Es nem Nemetorszagban NEM legalis a fu, de a magja a cannabisnak igen. a hasznalat meg mindig TILOS. mesz a duttyantoba ha latnak es szivsz. Nem ertem honnan veszitek, hogy total legalis ott. Meg egy helyzet van, az orvosi fu, de az itthon is van es legalis, ugy mint az esketamine ami szinten legalis itthon meg szerintem ott is. Csak nagyon szuk es eros kriteriumok kellenek a hasznalatra.

márc. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!