Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetek cukorbeteg, ha a...

Lehetek cukorbeteg, ha a cukorterhelésen jó volt az eredményem?

Figyelt kérdés

Vagy legalább egy ir-t felismertek volna?

5 éve rengeteget iszom, folyton szomjas vagyok és rengeteget pisilek, napi legalább 18 alkalommal és legalább fél litert alkalmanként. Éjszaka volt, hogy 5x felkeltem pisilni, de van hogy “csak” 2-3x.


Félévente járok emiatt vérvételre, de eddig semmi eredmény, egészséges vagyok… Cukorterhelésen egyszer voltam azzal a szándékkal hogy na akkor most végre kiderül, de az is jó lett…


márc. 5. 17:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A háziorvos sajnos nem tud inzulint kiírni, szóval felesleges nála próbálkozni. Főleg, ha hipohondernek néz… Àltalában annak nézik az IR-eseket, mert minden nap rosszulléteket produkálunk, de az okának megtalálása nem mindig sikerül nekik… :)

Próbálj elmenni magán úton endokrinologushoz, aki a netes vélemények alapján is foglalkozik IR-rel. Ha nem engedheted meg magdnak, sírj ki a házidokitól egy endokrinológiai beutalót!

márc. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
11# Endokrinológián is voltam 3 alkalommal. Ott mit kell nézni pontosan?
márc. 7. 20:33
 13/14 anonim ***** válasza:

Mit mondtak és mit néztek?


Okozhatja egyébként mellékvese betegség is, Conn. A vérnyomásod nem magas?

Nekem az orvosom erre az átmeneti szomjúsàgi panaszomra azt mondta, hogy a pajzsmirigyem is okozhatja.


Endokrinológiánál az inzulinrezisztenciára gondoltam. Cukorterhelés nézzenek úgy, hogy három ponton vizsgálják a glükózt és az inzulint. Ez így néz ki: glükóz a 0., a 60. és a 120. percben. Inzulin a 0., a 60. és a 120. percben.

márc. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Ahaaa, értem. Az biztos hasznosabb lett volna.

Endokrinológián a hormonokat vizsgálták, mert folyton melegem van és sokszor viszket a bőröm. Nem találtak semmit. Az utóbbi időben pedig 1-2 napig tart a menzesz, az sem derült ki, hogy mitől. Komolyan mondom, megbolondulok. Hasi ultrahangon is voltam már, legalább 3 évvel ezelőtt. Májam, epém, húgyhólyagom, vesém is klappol…

márc. 7. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!