Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha itthon mérem a cukrom és...

Ha itthon mérem a cukrom és elvileg egész jók az eredmények, akkor mennyire kell félnem a kórházi terheléses vérvételtől?

Figyelt kérdés

2 napja nézem a cukrom

Ehomi, 60 perc és 120 perc

Első nap: 3,8 - 6,4 - 5,5

Második nap: 4,2 - 5,5 - 4,8

Mindkét nap a szokásos tojásos, sonkás, kovászos Kenyeres reggelimet fogyasztottam egy kis cukros koffein mentes kávéval.

Viszont ugye mikor a kórházban csináljak bele nyomnak az emberbe egy csomó cukrot … az nyilván jobban megfogja dobni a cukrom. Akkor ez hogy adhat releváns eredményt? Kell tőle izgulni hogy az annyira magas lesz hogy terhességi cukorral riogatnak majd és diétára fognak?



2023. szept. 18. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Azert ez a neve, hogy terheleses vizsgalat. Ez is a lenyege, megnezik, hogy reagal a szervezeted a cukorra.


Egyebkent oke, hogy rohadt edes, de azert olyan sok cukrot nem tartalmaz, kb 2 szelet csokitortanak megfelelo.


Na ugye, ha osszehasonlitod valamivel, maris nem tunik olyan soknak


Felni nem kell elore, majd kiderul az eredmeny. Semmikeppen se riogatas az, ha esetleg szar lesz az eredmenyed es dietara fognak :D

De oke.

2023. szept. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem így értettem. Csak hogy ha alap esetben ilyen normális a cukrom akkor mennyire tartsak attól, hogy rossz lesz.

Nyilván ha magas lesz diéta kell, ezzel tisztában vagyok, nem azért írtam a riogatást. Csak van pl. Barátnőm, akinek 6,2-es eredménnyel a fejét mosták, hogy azonnal kemény diéta mert halva születik a gyereke meg ilyen..

2023. szept. 18. 11:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valoszinuleg nem lesz gond, remeljuk a legjobbakat, de ugye biztosra nem lehet semmit mondani.


Majd kiderul. :)


En nem ertek hozza annyira, tudom, hogy 7-tol biztos dietara fognak, de nekem az orvosom azt mondta, hogy azt szeretik, ha az eredmeny boven 6 alatt van. Felette mar nem art figyelni, esetleg neha meregetni a cukrot, mert ahogy halad a terhesseg, ez lehet, hogy romlik.


Azert persze nem kell tulzasokba se esni, mint pl a baratnod eseteben.

2023. szept. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) :)
2023. szept. 18. 11:38
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Èn a kòrhàzi terhelèsesnèl megmèrtem a sajàt gèpemmel is. Max 0,2 volt az eltèrès.
2023. szept. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tartasz tőle jobb lesz? Nem. Elmesz mégnézik, ha gond van kezelnek. Egy kis izgalom érthető, de felesleges meg nem történt dolgokon parázni.
2023. szept. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

A kórházi terhelésnél más is a határérték, mint amikor normálisan eszel valamit.


Nekem a dietetikus azt mondta, hogy az a lényeg, hogy az étkezések után mennyi. És persze vigyek be elég szénhidrátot. Csak arra kell figyelni, hogy ha nem full diétás kaját eszel, akkor hamarabb lehet a cukorcsúcs, az egyórás méréssel nem találsz bele (és az számít, hogy a legmagasabb érték is 7 alatti legyen).


Amit írtál otthoni eredmény, az alapján valszleg nem lesz gond. Feltéve, hogy nem volt túl kicsi az a szendvics (tehát ha vittél be elég szénhidrátot).

2023. szept. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!