Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi tévő legyek ha a családom...

Mi tévő legyek ha a családom vissza él?

Figyelt kérdés
2023 novemberében volt egy enyhébb lefolyású agyvérzésem. Aminek következtében jobb oldalam le bénult. Emiatt csak kerekes székkel tudok lakáson belül mozogni. Kijárni már nem tudok! A családom ezzel nagyon is vissza él! Ugyanis a családomnak kell felíratni és kiváltani a gyógyszereiméit. Az öcsém ment el a gyógyszerekért. De és itt jön a de! Ugyanis az egyik felírt gyógyszerből olyat hozott el ami 2024 március 20.-ig van a lejárata. Igen ám ezzel aza gond. Hogy a mostani gyógyszerem holnap fogy el. A következő meg március 7.-én kezdem meg, és 30 szemes vagyis 30 napig kéne szedjem. De nem tudom, mert március 20.-án le jár! Direkt kértem hogy jól nézze meg a gyógyszerek le járatát. Az öcsém nem nézte meg megint! És ez már nem az első eset. Mert a múlt hónapban is ugyan ilyen rövid lejáratú gyógyszert hozott el. És ez nem olyan egyszerú hogy a házi orvossal minden hónapban dupla adagot íratok efl. Ugyanis a közgyógy igazolványok kerete véges. És a mostani keret le fogyott, már csk 538 Ft van rajta, és az adott gyógyszer is 3132 Ft-ba került. Igy nincs lehetőségem újra kiváltani. Ráadásul már a második hónap lenne egymás utána amikor a házi orvossal újra kéne felírassam az adott gyógyszert. A házi orvos mag azt mondta hogy nem írhat fel egy hónapban dupla mennyiségű gyógyszert, csak annyit amennyi a kórházi zárójelentésen van. És egyszerűen nem értem hogy a családom / az öcsém miért nem nézi meg még ott a gyógyszertárban a gyógyszer szvatosságát.

márc. 5. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

"vissza él" = segítenek, ahol tudnak, és néha hibáznak


A gyógyszertár felelőssége lenne, hogy ne tartsanak rövid lejáratú gyógyszert.

márc. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem a rokonaid dolga, hogy nézzék... hol laksz, hogy nem tudsz el menni sehova?
márc. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1-es kösz ezzel nem vagyok ki segitve! 2-es! De igen. Mivel ideglenes gondokként az öcsém lett kijelölve! Amíg a gondnoksági per le nem zárul. Ami akár egy fél év is lehet. Igy ideglenes gondokot jelöltek ki. Még pedig az öcsém személyében. Ha ki derül, már pedig ki fog akkor akár börtönbe is kerülhet. Mert a ki jelölt gondok is, ugyan úgy köteles gondoskodni az általa gondnokolt személyről vagyis rólam. És ha ki derül hogy az öcsém el szúrta a dolgot. Akkor akár börtönbe is kerülhet. Szóval nem játék a gyóógyszer! És mások életével sem szabad játszani.
márc. 5. 18:44
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Az öcséd odaadja azt a gyógyszert, amit a gyógyszertárban neki adtak: ja, persze ezért majd börtönbe kerül.


Semmivel nem élnek vissza: kolonc vagy a nyakukon, Te meg még pattogsz.

márc. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha huszadikán lejár, az nem jelenti azt, hogy tizenkilencedikén még tökéletes , huszonegyedikén meg bajod lesz tőle. Nyugodtan beszedheted a következő két héten a másik felét.
márc. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Ha ilyen hálátlan vagy a végén még beadja a papírt, hogy nem kívánja vállalni a gondnokságot. Biztos nem direkt csinálta, engem is vertek már át patikában.
márc. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1esnek pedig igaza van, amúgy meg nem lesz bajod a pár napja lejárt gyógyszertől, mert nem lesz onnantól automatikusan rossz...
márc. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es nem pár napról van szó! Maximum hanem 19 napról van szó! És az már nem pár nap! Ráadásul igy is gyógyszer érzékeny vagyok. Nagyon oda kell figyelni.
márc. 6. 09:09
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
A gyógyszer érzékenység hatóanyagokra vonatkozik, 19 nap alatt sem lesz bajod tőle. Legnagyobb jóindulattal, próbáld nem elmarni a családod, mert a végén nem lesz aki csak ajtót nyit rád...
márc. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Tárold megfelelően a gyógyszereket, hőfok, stb és bőven jó. De esetleg hívd fel a patikát és beszéld meg velük, hogy öcséd nem figyel erre, stb.
márc. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!