Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy legyek vegetáriánus ha a...

Hogy legyek vegetáriánus ha a családomba mindenki ellenzi ezt?

Figyelt kérdés

vagy ezt csak akkor lehet megvalósítani ha már kikerülök otthonról?


egyáltalán van olyan aki 18-19 éves korában gondolkodott el a vegetarianizmuson?

akit húsevésre nevelnek az addig nem gondolkodik el azon hogy vegetáriánus legyen amíg el nem kerül otthonról, csak én? :D:D


19f



2012. okt. 20. 12:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
5%
Mi történt, hogy az akarsz lenni? Meguntad az életet?
2012. okt. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

Én most 16 éves vagyok, kb. 2-3 hétig nem ettem húst, se semmi tejterméket (sajt, tej, vaj ilyenek) és tökéletesen energikusnak éreztem magam. A hét elején elhatároztam, hogy edzeni fogok, hogy felszedhessek pár kiló izmot aztán 5 napig csak húst ettem (még tegnap is) és nagyon szarul éreztem magam, teli lettem pattanással (ezelőtt 1 se volt, most van vagy 10 begyulladva), tiszta fáradt vagyok, fázom 22 fokba, alig tudok mozogni... tehát soha a büdös életbe nem fogok enni többet ilyen szarokat..

Tehát megéri, egyszerűen nem eszed meg a hústermeket, ennyi. Lehet, hogy kevesebb kaját ehetsz, de hidd el, hogy megéri, mert egészséget kapsz cserébe érte és energikus leszel.

2012. okt. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
És ennek semmi köze a fehérjehiányhoz meg a vashiányhoz, meg az ilyen baromságokhoz... ezt csak azért találták ki, hogy vedd meg a húst.
2012. okt. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

"lemondást a kajákról" már ismerem, azzal nincs is gond, csupán azzal, hogy a szüleim ebben baromira nem támogatnak, csak mondják, hogy jajj, az embernek szüksége van a sok fehérjére stb...


én is kondizok, izmos vagyok, nem is úgy gondoltam hogy most elkezdek leereszteni, nem is erről szól a vegetarianizmus


2. "és neked nem mondják otthon, hogy na mostmár elég, egyél már húst"?

komolyan én megőrülök, most éppen más diétát tartok, bizonoyos okokból, de a nagymamám már 1 éve ugyanúgy mondogatja, hogy "jaj szegény gyerek nem ehet" és már baromira elegem van ebből utálom hogy mondja, már mondtam neki hogy diétázok és azért nem de akkor is mondja

2012. okt. 20. 12:49
 5/19 A kérdező kommentje:
megtudtam pár dolgot a világról, csupán ez az oka, kedves első!
2012. okt. 20. 12:50
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
én nem vagyok vega de kevés húst eszek mivel nem szeretem. Ha nem kívánom nem eszem, teljesen mindegy hogy a családom húst eszik-e vagy sem.
2012. okt. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
5%
én pont most ebédelek hust sztem kell a szervezetnek és neemértem mer akaarsz vega lenni
2012. okt. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Főzz magadra. Én is ezt teszem.


Egyébként a kétkedőknek: a vegetarianizmussal (ha a tejtermékek és a tojás is része) nincs semmi baj. A baj az, hogy a mai diétadömpingben elveszik a hülyeségek közt, és a vegák közül sokan nagyon egyoldalúan esznek (az hogy a vasárnapi rántotthús mellől kieszem a krumplipürét meg a rizst, az nem vegetarianizmus, hanem marhaság), így gondot okozhat, emiatt meg általánosítanak az emberek...


Ha megfelelően válogatod össze az étrendedet, széles skálán eszel zöldséget, gyümölcsöt és persze a húson kívül egyéb állati termékeket, akkor semmi baj nem lesz.


/// Ugyanakkor a rendesen összeállított nem húsevő étrend sem egészségtelenebb, mert a csirkehús, hal vagy időnként marhahús bőven belefér az egészséges kategóriába.

2012. okt. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Az utolsó bekezdésemben van egy felesleges "nem", a húsevő étrendről beszéltem :-)
2012. okt. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
6%

sehogy se legyél.

nem egészséges, legföljebb divatos.

egy kevés húst, vagy más állati eredetű táplálék mindenképpen kell, hogy bizonyos hiánybetegségek ne alakuljanak ki.

2012. okt. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!