Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen jelek utalhatnak már...

Milyen jelek utalhatnak már kicsi pici korban babaként is egy autizmus spektrum zavarra és egyéb más fogyatékosságra,szindrómára!?

Figyelt kérdés
Már amit ha nem is csecsemő korban de ott eléggé nagyon korán bölcsis ovis korban észrevesznek ha egy kis gyerek bekerül legelőször egy emberi közösségbe!?

márc. 8. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugtalanság, alvástavar, evészavar, beszédfejlődés zavara, szemkontaktus nem megfelelő, szociálisan nem nyit, szentoros ingerekre nem megfelelően reagál, játéktevékenysége nem megfelelő.
márc. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Autizmusnál (de ezek inkább bölcsis, ovis korban):

- Szemkontaktus hiánya (vagy pont hogy túlhasználása), nem hallgat a nevére

- Pipiskedve járás

- Egyhelyben ringatózás

- Kézrepkedés, lábrázás, egyéb stimuláló mozgások

- Szenzoros ingerekre való érzékenység, pl ételekre, hangokra, fényekre

- Nem játszik a kortársaival, nehezen illeszkedik be

- Megszokott dolgokhoz való ragaszkodás, érzelmi kiborulás, ha valami nem a menetrend szerint sikerül

- Beszédfejlődés, nagymozgások megkésése

- Nem ehető dolgok rágcsálása, szagok hatása

De fontos megjegyezni, hogy egy autista gyereknél nem feltétlen jelentkezik az összes tünet, illetve néhány tünet jelenléte nem biztos, hogy jelent autitmust

márc. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Javítás: Nem ehető dolgok szagolgatása*
márc. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon picinek: nagyon jó baba, gyanús lehet, de még nem diagnosztizálható.

Nagyobb korában: lásd az előzőeket + szerepjáték elmaradása, beszédfejlődés zavara, a felnőtt kezének mutatóeszközként használata.

márc. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenjot viszlát
márc. 10. 18:15
 6/6 druid64 válasza:

Én autista vagyok és sok bölcsis és ovis emlékem tisztán megmaradt. Így utólag visszagondolva nagyon durva, hogy mennyi tünetem volt amivel sajnos magánoviban se foglalkoztak a felnőttek, mindenkinek csak "bogarászós típus" voltam.

- A legnagyobb jel talán az lett volna, hogy a mozdulatutánzó játékokban nem tudtam részt venni, ezek iszonyatosan frusztráltak

- Amikor szülinapom volt, nem értettem miről szól ez a felhajtás, inkább szorongást keltett bennem, hogy a figyelem középpontja vagyok

- Jól tudtam rajzolni és nagyon elmélyültem a részletekben viszont a ceruzát nem tudtam normálisan megfogni

- Sporteseményekben nem tudtam érdemben résztvenni

- Nem érdekelt a többi gyerek társasága, kb. csak a növények és a repülők voltak a mániám. Célszerűtlenül bolyongtam az udvaron belső ingereket követve és fák ölelgetésével nyugtattam magam. Egy bizonyos fa különösen áhitatot keltett bennem.

- Ebben a korban inkább az elvontabb és spiri gondolatok foglalkoztattak, ezért is hitték azt, hogy egyszerűen érettebb vagyok a többieknél és nem kell velem foglalkozni, pont ellenkezőleg.

márc. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!