Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szedett már valaki Anafranil...

Szedett már valaki Anafranil antidepresszánst?

Figyelt kérdés

Agorafóbiára, szociális fóbiára kaptam, illetve pánikbetegségre. A doktornőm elmondta, hogy ez egy régi típusú antidepresszáns, ma már nem igazán alkalmazzák. Azonban az én esetemben az SSRI/SNRI gyógyszerek nem váltak be. Azt is mondta, hogy nagyon erős szorongásoldó hatása van. Pénteken kezdtem el szedni, felezve a 25-mgos tablettát. Azonban a mellékhatásoktól egy kicsit megijedtem. Viszont, ha segítene, az életmentő lenne. Mielőtt valaki azt mondja, hogy ne szedjek gyógyszert, menjek inkább pszichológushoz, annak elárulom, hogy van egy klinikai szakpszichológusom, azonban önmagában a pszichoterápiával nem sokra megyek.

Válaszaitokat köszönöm!



márc. 10. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Igen, én hosszú ideig szedtem és az egyik leghatásosabb hatóanyag volt az általad felsorolt problémákra. Nekem az SSRI olyan, mint a szőlőcukor, abszolút semmi javulást nem eredményezett.

Az Anafraniltól teljes értékű ember lettem ismét. Különösebb mellékhatást nekem nem okozott, de mindenkinek más a szervezete. Ha furcsán érzed magad azonnal jelezd a dolognak. Ha jól tudom, az Anafranilt kicsiknek is felírhatják rendszeres ágybavizelés esetére.

Azért kellett váltani róla, mert egy idő után megszokta az agyam és nem úgy hatott, mint régen. Most már egy jó ideje egy SNRI-t szedek, ami szintén működik, de az Anafranil volt az összes eddigi bogyóm közül a legtökéletesebb, amíg kifejtette a maximális hatását.

márc. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*Ha furcsát tapasztalsz, azonnal jelezd a dokidnak.
márc. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
9 hónapja szedem, ez a 12. gyógyszer, semmi nem vált be. Szorongásra kaptam. 20mg-t szedek, sajnos 25 mg-tól székrekedésem van.
márc. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó, neked a 20 mg segít? A betegtájékoztató szerint fel lehet vinni a napi adagot 100 mg-ra is/nap. De lehet, hogy alacsonyabb dózis is tud hasznos lenni. Válaszod köszönöm!

Első, remélem, hogy nekem is beválik a gyógyszer.

márc. 11. 13:19
 5/5 anonim ***** válasza:
20 mg segít, krónikus fájdalomra próbáltuk emelni ami székrekedést okozott. És van más is aki ezzel a dózissal jól van.
márc. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!