Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánsokról való...

Antidepresszánsokról való leszokásnak milyen mellékhatásai lehetnek? Mennyit és milyen időnként érdemes csökkenteni? Anafranil, Lamolep, Escitil, Kventiax és Ketilept (ez a kettő antipszichotikum). Megpróbáltam megfelezni az adagot. 3 napig bírtam.

Figyelt kérdés
Kényszerbeteg, skizó és depressziós vagyok. Nagyon sok gyógyszert szedek. Többször megpróbáltam csökkenteni az adagot, ami durva mellékhatásokkal járt. Kényszerroham, sok szorongás, elalvási nehézségek.

2023. ápr. 14. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Azt az orvosod fogja megmondani. Mindenkinél más.

Ne játsszatok az antideprenszánssal, mert nagyon súlyos, visszafordíthatatlan betegség lehet az eredménye.

2023. ápr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, de hogy érted, hogy ne játsszunk az antidepresszánssal?
2023. ápr. 14. 20:54
 3/12 A kérdező kommentje:
Milyen mellékhatásai vannak a leszokásnak? Mennyi idő alatt múlnak el? Betegtársak segítő válaszait várom és kérem.
2023. ápr. 14. 20:55
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én csak az antidepivel kapcsolatban tudok nyilatkozni, de ez is gyógyszerenként, és emberenként eltérő lehet.

Nekem ezek voltak a főbbek:

-Derealizáció

-Alvászavar

-Fejfájás

-Hányinger

-Memóriám cserbenhagyott

-Szédülés jellegű dolog

-Agyköd

-Szorongás

-Érzelmi hullámok

-Depresszív érzés pedig nem depresszióra kaptam

stb...

De ezek jobban megmaradtak. Igaz én rosszul csökkentettem, mert 25% csökkentés után 2 héttel sem egyből még 25%-ot lecsíptem, és utána éreztem meg ezeket leginkább. Szerintem egyébként ahogy olvasgattma utána ilyen 10% csökkentés/2-3 hét az opcionális a dokik szerint is, bár az én dokim azt mondta 20 mg-ról lemehetek akár 10-re is, de ha úgy érzem menjek 15-re. Szóval szerintem vagy egyik napról a másikra az egészet, és végigszenveded azt a pár hetet (sok ember így csinálja/csinálta) vagy ilyen 10-15%-kal 2-3 hetente ami opcionális lehet még, de emberenként eltérő valaki semmilyen mellékhatást nem érez, akárcsak úgy, mint a gyógyszer beállításánál sem érez mindenki. Drukkolok neked!

2023. ápr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Leszokni kizarolag nagyon fokozatosan szabad. Meg az eloirtnal is fokozatosabban csinaltam anno. Honapokig fele, aztan negyede, masnaponkent negyed, haromnaponkent negyed.

Igy is volt nalam menetrendszeruen legszomj, hanyinger, belso remeges, sirhatnek.

En igy tudtam tobbszor leszokni, de vegul is allandoan szedem, mert az eletminosegem igy kapom meg 31 eves koromtol most otven evesen.

2023. ápr. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget, buzdítást.
2023. ápr. 18. 14:56
 7/12 A kérdező kommentje:

Felére csökkentettem a gyógyszereim adagjait kb 4 napja, azóta valamivel több a kényszer és a szorongás. Viszont éberebb vagyok és nem alszom nap közben. Még milyen mellékhatásokra számíthatok? Mennyi idő alatt álljak le teljesen velük?


Napi gyógyszereim a adagok megfelezése után: reggel fél Anafranil (35 mg), 2 Escitil 10 mg, 1 Betaloc 50 mg, 1 Atorva Teva, 1000mg Mecformin. 40 mg Valsacor. Kora du: 1/2 Anafranil, 1 Escitil, kora este: 1/2 Anafranil, 1 Escitil, 1000 mg Mecformin. Éjjel 22 óra: Kventiax 50 mg, 75 mg Ketilept, 75 mg Lamolep, 1 Dulsevia 90 mg. 2 Frontin. Hajnalban: 37 mg Anafranil (fél szem). Korábban ennek a dupláját szedtem. Szerintetek ez sok gyógyszernek számít, mi az ami ugyanarra hat? Ti mit csökkentenétek?

2023. ápr. 18. 15:05
 8/12 A kérdező kommentje:
Napi gyógyszereim a adagok megfelezése után: reggel fél Anafranil (35 mg), 2 Escitil 10 mg, 1 Betaloc Zoc 50 mg, 1 Atorva Teva, 1000mg Mecformin, 40 mg Valsacor. Kora du: 1/2 Anafranil, 1 Escitil, 40 mg Valsacor Kora este: 1/2 Anafranil, 1 Escitil, 1000 mg Mecformin, 1 Betaloc Zoc. Éjjel 22 óra: Kventiax 50 mg, 75 mg Ketilept, 75 mg Lamolep, 1 Dulsevia 90 mg. 2 Frontin. Hajnalban: 37 mg Anafranil (fél szem). Korábban ennek a dupláját szedtem.
2023. ápr. 18. 15:12
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Önhatalmúlag ne csökkentsd a gyógyszered. Orvossal is max 1/8-dal lehet egyszerre csökkenteni 2-3 hetenként, nem felezni azonnal!! Ráadásul sokfélét szedsz, az orvos látja át, hogy melyikkel kellene kezdeni, nem lehet egyszerre mindet hirtelen megfelezni.
2023. ápr. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanàcsokat!
2023. ápr. 18. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!