Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos depresszió erős antidep...

Súlyos depresszió erős antidepresszáns rendszeres szedése mellett?

Figyelt kérdés

Bár ehhez szerintem senki nem tud érdemben hozzászólni, mert pszichiáter úgyse jár erre, azért gondoltam próba szerencse...


Szóval 18 éve szedek rendszeresen anafranilt (naponta 2x75=150 mg-ot), mégis súlyos depresszióba estem 2 napja: lehangoltság, folyamatos negatív / öngyilkossági gondolatok, dolgozni is képtelen vagyok, nincs étvágyam, 2 napja nem aludtam semmit, MINDEN, ami korábban örömöt okozott, már nem okoz örömöt egyáltalán... Hogy lehetséges ez? Hosszú évekig depresszió szempontjából nagyon jól voltam, az anafranilt is csak OCD-re szedtem főleg, de most NAGYON előjött a depresszió is, és már 2 napja tart... Emellett szedek még amitrex-et, depakine-t és xanax-ot is, de ha jól tudom leginkább az anafranil az, ami antidepresszáns...


Nagyon meg vagyok ijedve, szerintetek azért van arra esélyem, hogy jobban legyek? Vannak még más gyógyszerek / antidepresszánsok, amik javíthatnak ezen az állapoton?



2022. nov. 24. 17:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Ha nem hagytál ki semennyit, akkor arra tudok gondolni, hogy vagy többet vagy más gyógyszert / vitamint / gyógynövényt / alkoholt / drogot szedtél be vagy valami emésztési problémád adódott (hányás, hasmenés?)... csak laikusként. Az orvosodat próbáld meg elérni minél hamarabb.
2022. nov. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Egyik eset sem áll fenn... Az orvosom legkorábban csak jövő héten hétfőn délután tud fogadni, mert ma későn vették fel a telefont, és már nem értem volna be időben... Viszont elvileg nagyon erős az életösztönöm, szóval akár egész éjjel a lelkisegéllyel beszélek inkább, mintsem hogy öngyilkos legyek... De azért eléggé meg vagyok ijedve... Legalább enni ma már tudtam, de most megint szarul vagyok, és aludni így biztos megint nem fogok tudni...
2022. nov. 24. 19:13
 3/17 anonim ***** válasza:
16%
Mégis kellene orvos, az alvás nem ér rá hétfőig és az evés sem. Lehet, hogy az ügyelet tudna segíteni.
2022. nov. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát ha ma éjjel sem alszok (3. éjjel), akkor holnap háziorvos... Vagy már szerinted mindenképpen menjek ma az ügyeletre? :-S
2022. nov. 24. 19:40
 5/17 anonim ***** válasza:
19%
Ezt te érzed. Lehet, hogy az is elég, ha felhívod őket.
2022. nov. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
OK, köszi a választ!
2022. nov. 24. 19:52
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Inkább írj ide, írj face-n, vagy itt privátban, én szívesen beszélgetek veled. Egyébként én is szarul vagyok, nem vagy egyedül!

Hogy vagy most?

2022. nov. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Balogh Zsozsó ***** válasza:
19%
Az ősz nagyon rossz nekünk, amig meg nem.szokjuk, hogy nem süt mindig a nap, korán sötét van. Próbáld magad vmivel lefoglalni. Én pl. megtanultam horgolni. Azt nem hiszem, hogy egyik napról a másikra gyengült le a gyógyszered. Hány éves vagy, ha meglehet tudni?
2022. nov. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#7: Tudtam most már valamennyit aludni, igaz nem sokat (nem tudom mennyit), meg iszonyatos rémálmom is volt, de legalább aludtam már... Viszont a depi az még mindig nagyon van... :-S Eléggé meg vagyok emiatt ijedve... :-S Te is szedtél / szedsz folyamatosan antidepresszánst, és úgy is szarul vagy?


#8: 39 vagyok, 20 éves korom óta állok állandó gyógyszeres kezelés alatt... SEMMI nem okoz örömöt, ami eddig örömöt okozott... Beszélgetek neten rokonokkal / ismerősökkel / gondozómmal, ezzel próbálom átvészelni a dolgot, a beszélgetés mindig is segített...

2022. nov. 25. 08:38
 10/17 anonim ***** válasza:
19%

7-es vagyok: Undorító, nehéz és pokoli "betegség" ez, teljes mértékben megértelek. Én nemrég kezdtem a gyógyszert, de 1 hónap után már váltottunk, mert pokoli szarul lettem. Nekem generalizált szorongás-disszociatív zavar és pánikzavar a diagnózisom. Nyugtatót néha szedek, a gyógyszer pedig segített egy kicsit, de még mindig nem tökéletes. Mellette járok terápiára.


Pár ötlet...


1., azt írtad, hogy egyszer már voltál depresszió "mentes". ha egyszer sikerült, többször is fog. :)


2., pszichológushoz esetleg nem szeretnél elmenni? nehéz belekezdeni, de nagyon tud segíteni.


3., minden ilyen alap dolog, amiket szoktak mondani: mozgás, egészségesebb táplálkozás, kis rendszeresség, meditálás, zenehallgatás... ezek is nagyon sokat tudnak segíteni. :)

2022. nov. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!