Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezzel a két rizikófaktorral...

Ezzel a két rizikófaktorral mennyi az esélye, hogy nálam nem fognak előjönni kardiovaszkuláris történések?

Figyelt kérdés

23 éves férfi vagyok.


Anyai ágról minden családtag aki már nem él kardiovaszkuláris probléma miatt halt meg (infarktus dominált, de volt tüdőembólia, szívelégtelenség is), illetve nem ritka az obstruktív tüdőbetegség sem mint a COPD.

Sok tekintetben pl anyai nagypapámra ütöttem akinek volt már infarktusa, pacemakeres jelenleg és COPD-s illetve szívelégtelen is.


Ezzel szemben az apai oldal azért egészségesebb. Nincsenek komolyabb betegségek. Magas vérnyomás előfordul, illetve ott inkább az elhízás dominál.

Én nem vagyok elhízott szóval ebben is anyai oldalra ütöttem.


Ami még rizikófaktor az az, hogy olyan csaladbol szarmazok ahol nagyon zsírosan eszünk. Édesapám hentes és hús hússal tömjük magunkat és leggyakrabban malac hússal. Rengeteg a zsíros kenyér, a mangalica szalonna az étrendben és még sorolhatnám.


Kardiológusnál még sosem jártam de laborértékeim teljesen rendben vannak. Makk egészségnek örvendek jelenleg.


Mennyi az esélye ilyen rizikófaktorok mellett, hogy ezt az egészséget meg is tudom tartani?



márc. 17. 16:11
 1/1 anonim válasza:
Ezek a problémák ilyen fiatalon nem jönnek még elő. Viszont az, hogy most hogy élsz kihatással lesz arra, hogy később milyen problémák merülnek majd fel. Az már önnmagában egy előrelépés, hogy a rád leselkedő kockázatokat tudatosítottad magadban és hajlandó vagy tenni ellene annak ellenére, hogy jelenleg manaszmentes vagy. Egyrészt megpróbálhatod a szüleidet is egészségesebb életre/étrendre ösztönözni, másrészt amint önnálló háztartást vezetsz magad állíthatod össze az étrendet. Addig is, nagyon fontos a rendszeres sport, és hogy kerüld további rizikófaktorok halmozódását pl. dohányzás borzasztó hatással van a keringésre.
márc. 18. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!