Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Súlyos beteg, esetleg rákos...

Súlyos beteg, esetleg rákos volnék?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve vettem észre egy duzzanatot a nyakam bal oldalán. Háromszor voltam vele orvosnál és vérvételnél tovább nem küldött sosem. A hónaljamnál és a lágyékomnál is kialakult, de sose fájtak. Kb egy éve előjön nálam a komolyabb megeröltetések utáni kifáradás ami az utóbbi 2 hónapban annyira felerősödött, hogy a legkisebb dolgoktól is kifáradok. Nagyon stresszes életet élek és mindentől szorongok. 2 hete egy duzzanat is kialakult a csípőmnél, ami nyomja a hasamat is, de nem tapintható. Mostanában fogyok és az étvágyam is gatya. Tegnapelőtt be is lázasodtam és a hasam is ment. Teljesen kikészültem. Depressziós és még stresszesebb lettem. Minden nap elkap valamilyen rosszullét. Csütörtökön megyek ultrahangra, de már kb minden általános rák tünetet produkáltam. Ez már a vèg számomra?

márc. 19. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy ekcémás? Pszoriázis?

Meg vannak duzzadva a nyirokcsomóid. Ez leggyakrabban valamilyen bakteriális fertőzés vagy autoimmun betegségnél akakul ki.


A hasmenés, kifáradás, étvágytalanság simán lehet független probléma ami a depresszió és a stressz miatt alakult ki.


Lehet inkább egy jó immunológust meg egy pszichológus szakembert kéne felkeresni.



Az alábbi esetekben javasolt immunológus szakorvos felkeresése:


Tartós ízületi fájdalom,

Hosszabb ideje fennálló fáradtság, levertség

Tartós hőemelkedés, vagy láz

A szokásosnál gyakrabban előforduló hurutos megbetegedés

Nyirokcsomó megnagyobbodás

Csökkent könny-, vagy nyáltermelés

Tartós bőrkiütések, hólyagos bőrbetegségek egyes típusai

Foltokban hulló haj

Izomfájdalmak

Kis – és nagyízületi panaszok

Góckeresés esetén sem tisztázott panaszok

márc. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincsenek bőrbetegségeim, és a teleket kivéve sose szoktam beteg lenni. Max a meglévő mandulám miatt enyhe megfázás szokott előfordulni, de az is nagyritkán. Az elmúlt 2 hétben meg sokat köhögök, a megszokotnál többször járok mosdóba, és folyamatosan szomjúság is gyötör. A majdhogynem bénító kimerültségről nem is beszélve. Nagyon kilátástalannak látom a helyzetem.
márc. 19. 13:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Először kezeltesd a depressziódat, tanulj szorongásoldást, és csökkentsd a stressz forrásaidat. Utána meg foglalkozz azzal, ami testi tüneted mégis megmaradt.
márc. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nem
márc. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Senior Séf ***** válasza:
100%
1-esmegragadta a lényeget. A nyakamat rá,hogy autommiun folyamat áll a háttérben.
márc. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. A hasi ultrahang nem mutatott ki semmit és bizonyos tünetek (például a köhögés, a gyakori mosdózás és a szomjúság) jelentősen csillapodtak. Az erős kimerültség még mindig meg van a furcsa rosszullét érzéssel. A nyakamon, de leginkább a hónaljamnál kb másfél hete eléggé feszül a duzzanat. A nyakamon többnyire kitapintható egy 1 centinél biztosan nagyobb nyirokcsomó, míg a hónaljamnál semmi komolyabbat nem tapintottam ki. Most nyaki ultrahangra várok. Remélem nem limfóma áll a háttérben.
ápr. 7. 16:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy vértvételből megmondanák fenn áll e a gyanú sokkal hamarabb.
ápr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!