Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 20 éves nő vagyok és pár...

20 éves nő vagyok és pár hónapja elkezdett fájni a mellem és a hónaljam. Közben kiderült, hogy mindkét szülőm rákos volt nemrég, ami miatt ezek a tünetek jobban aggasztanak. Szerintetek lehetnek ezek a tünetek az emlőrák jelei?

Figyelt kérdés

Emellett sokszor fáj esetenként a jobb, máskor a bal mellem. Mintha belenyilallna valami. Néha pedig (de ezt nem tudom, hogy hallucinálom-e) mintha kisebb lenne az egyik, mint a másik.

Sajnos nagyon drága megbízható orvoshoz elmenni, ahol nem éreztetik, hogy hülye vagy. Ha valakinek van jó tapasztalata orvossal, azt szívesen meghallgatnám.

Válaszukat előre is köszönöm! Ha orvos vagy, kérlek írd alá, hogy tudjam:)



márc. 19. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Csomót nem tapintasz? Nyugodtan elmehetsz a helyi sztk nőgyógyászati rendelésére, hogy megnézzék és megnyugodj. Nem hinném egyébként, hogy emlődaganat, lehet a stressztől is, hogy nagyon figyelsz ezekre.
márc. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, a direkt fájdalom már elég késői tünet, így kicsi esély van rá, hogy ez legyen a rák első tünete nálad. Amit átlagban észrevesznek első tünetként, az inkább a csomó a mellben/hónaljban. Csináltál önvizsgálatot, éreztél bármi szokatlant?

Az, hogy néha nagyobbnak látod az egyiket a másiknál, abban semmi különös nincs. Egyrészt gyakorlatilag 100%, hogy egyik nagyobb, mint a másik,max hogy mennyire, az változó egyénenként :) ahogy a lábaink mérete sem pontosan egyforma, meg a két kezünké sem. Viszont a ciklusod során is változhat, hiszen sokaknak premenstruációs tünete a mellfeszülés.

Én a helyedben azért elmennék orvoshoz a fájdalommal, még ha nem is rák, mert megnézetni nem árt.


De azért érdekelne, miért van a kulcsszavak között az, hogy "tinédzser", ha 20 éves vagy?...

márc. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az emlőrák szűrővizsgálaton tök mindegy, ki az orvos, menj nyugodtan államihoz, a kiértékelést koránt sem biztos, hogy ő fogja végezni, lehet, hogy orvost sem látsz, csak nővért.
márc. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász, aztán mammográfia. Nem kell félni nem fáj a vizsgálat. Aztán, megnyugszol.
márc. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagy melleim vannak. Rengetegszer érzek fájdalmat,erős szúrást. Elvileg nincs semmi bajuk,valószínűleg hormonális oka van,vagy egyszerűen az,hogy méretéből adódóan sokszor megnyomódik,benyomódik stb.
márc. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt mondják a mellrák nem fáj.

Valóban inkább csomó jelzi a problémát, vagy bőrelváltozás esetleg egyik mell ráncosodása.

Ha az egyik mellbimbó szemmel láthatólag megváltozik. Ez se feltétlen mellrák, de utalhat arra. Az egyik mell mindenkinek kisebb általában, az enyém is szemmel láthatólag az. :)

És hát 20 éves vagy még csak..:)

Elmehetsz megnézetni, de nem hinném, hogy ilyen problémád lenne. Inkább a lelki megnyugvásod miatt mutasd meg.

márc. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kb lehetetlen biztosat mondani vizsgálat nélkül. Az enyémnél az egyik mell alja tök más,mint a másik,eres,sötétebb a bőr. Csomót is tapintottam már,bár azt akkor,amikor fogamzásgátlót szedtem és elmúlt utána. De mégis teljesen egészséges. Szóval doki mindenképp kell,ha biztosat akarsz.
márc. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!