Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit érzett az, akinek már...

Mit érzett az, akinek már volt vakbélgyulladása?

Figyelt kérdés
Értem itt, hogy volt valami előjele vagy egyszer csak jelentkezett a fájdalom. Valamint mennyi idő telt el a fájdalom és a műtét között?

márc. 23. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is volt, és testvéremnek is.

Enyhén elkezd fájni a hasfal alatt, és lassan erősebben. Természetesen semmi sem segít. 2-3 órán belül már jobban fáj, aztán már tűrhetetlen. Végül doki, aki már mondja is, hogy vakbél műtét.


Engem még aznap este műtöttek. Szóval olyan 8-10 óra után ha jól emlékszem.

márc. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
A tesóm biciklizett előtte, azt hitte, hogy meghúzott valamit, azért fáj. Mikor már nagyon fájt, a háziorvos is leoffolta, hogy csak szélgörcse van. Még a dokitól hazasétált, de otthon már annyira fájt neki, hogy mentőt kellett hívni, sürgőséggel műtötték, mert már attól féltek, hogy kilyukad neki.
márc. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
23%

Nekem első nap csak fájdalom volt, jobb oldalt lent. Másnap hányás, fájdalom. Harmadnap annyira görcsölt, hogy nem tudtam mozogni, ölben kellett vinni, irány a kórház, aznap meg is műtöttek, perforálódott addigra, 2 hétig bent feküdtem, utána még otthon kellett hetekig pihenni.


Ha fenn áll a gyanú, én már aznap, legkésőbb másnap orvoshoz mennék, inkább legyen "felesleges" vizsgálat, és derüljön ki, hogy nem is vakbél, mint hogy kilyukadjon, mert az baromira fájt, még utána is hetekig nagy szívás.

márc. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tatyó ***** válasza:
Munkahelyemen dél körül enyhén el kezdett fájni a hasam -kicsit ahhoz hasonló, mint mikor "el akadnak a szelek" . Ez egyre erősödött, 15:00 óra körül már görnyedve gyalogoltam hazafele, akkor már fölfogtam, hogy ez jobb oldalt lent van, azaz a vakbelem fáj. Nem volt semmi hányingerem, talán hőemelkedésem volt. Háziorvos, mentő, kórház. Egyből előre vettek, ügyeletes sebész megvizsgált, de már akkor annyira fájt, hogy enyhén tiltakoztam a nyomkodás ellen. Kanül, vérvétel, (meg amit nem írok le) kérdések, vetkőzés, borotválás, műtőasztal, lekötözés. Ott még motyogtam valamit, hogy mintha már nem annyira fájna (féltem rendesen:) a sebész meg mondta, hogy most már a szike a biztos. Következő kép: pofozgatnak, és mondják, hogy köhögjek, és hogy kivették a vakbelem -idejében. A műtét utáni fájdalom kb tizede se volt annak, ahogy előtte fájt. Szóval Ők megmentették az életem.
ápr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!