Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Energiaszint növelésére mit...

Energiaszint növelésére mit ajánlanátok ?

Figyelt kérdés
Vitamin vagy étrend-kiegészítőre gondoltam. A vérképző jó lett mègis iszonyu fàradékonynak érzem magam valamit szednék ennek javítására.

ápr. 4. 09:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szőlőcukor a leggyorsabb megoldás. A legjobb és fenntartható, ha rendben van az egészséged, étkezésed és az alvásod. Egyes drogokkal maximálisan kizsigerelheted a szervezetedet, ilyesmit nem tudok jó szívvel javasolni semmilyen esetre sem.
ápr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az túlzás hogy rendben van, napi 9 óra munka plusz majd 2 óra az oda vissza utazás Szval nem ideális de ez van, legalább nem műszak.
ápr. 4. 11:43
 3/11 anonim ***** válasza:

Tavaszi fáradtságot érzel? Mindig fáradtabbnak érzel magad tavasszal? Vagy ez az első ilyen alkalom?

Nő vagy, vagy férfi? Hány éves vagy?

Milyen az életviteled? Több műszakban dolgozol? Ülőmunkát végzel?

Alszol eleget, és minőségit?

Hogyan étkezel, sok zöldség-gyümölcs, kevés feldogozott élelmiszer, elég folyadék (víz, leves), elég fehérje, zsír, szénhidrát? Makro, mikro tápanyagok?

Kajakómát érzel, főétkezések után vagy álmos, fáradt, vagy egész nap?

Dohányzol? Alkoholt, kávét sokat iszol?

Van valamilyen alapbetegséged? (Mert hiába mondjuk, hogy szedj adott nevű multivitamint, ha te mondjuk bélbeteg vagy, és felszívódási zavar miatt nem hasznosul számodra mondjuk a vas vagy B12.)

Szedsz bármilyen gyógyszert? Van, ami álmosságot okoz.

Szedsz már bármilyen vitamint? Van, ami nem megfelelő időpontban bevéve felpörget estére, vagy éppen hogy elálmosít napközben.

Nem alacsony a vérnyomásod?

Vérvételen pontosan miket néztek? Alap vérvételre mentél, vagy részletesebbre? Néztek éhgyomri cukrot? Gyulladást, pajzsmirigy értékeket, vagy például vitamin, nyomelem szinteket? (D vitamin, B12, vas, kalcium, kálium, magnézium stb.)

Sportolsz valamit?


Ezeket csak azért kérdezem, mert egyéni, kinek mit érdemes szednie, attól is függ, hogy nő vagy férfi, attól is, hogy hány éves, attól függ, mi a célja és mi éppen a testének az állapota.


Biztos, hogy a fáradtság oka a vitaminhiányban keresendő? Nem lehet, hogy az életviteleden ha változtatsz, akkor javulni fog az energiaszinted is?


Háziorvosod mit tanácsolt?


A legjobb gyógymód amúgy a rendszeres sport, viccen kívül. Heti háromszor minimum. Az javít az izmokon, állóképességen, alvás minőségén, vércukorszinten, vérnyomáson stb. Ördögi kör, ha nem mozogsz, egyre fáradtabb leszel, tehát egyre kevésbé lesz erőd sportolni, még jobban fáradt leszel...

ápr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mostanában érzem a fáradtságot.

35 éves nő vagyok.

Ülőmunka plusz utazás. Sportra sajnos nincs időm, ennyi munka és utazás mellett igyis anyukám segítsége nélkül dolgozni sem tudnék olyan remek a suli nyitvatartása.

Alapbetegségem nincs , a vérképen is alap dolgokat néztek tudtommal.

Cukor normál volt.

Nem vagyok elhízott normál az alkatom de ez inkább genetika.

Atlagosan étkezem dèlben főtt ételt eszek. Nem szedek vitamint most érzem úgy hogy kellene.

Vérnyomásom nem volt alacsony többször mérték.


Nemtudom mi lehet a gond

Pár éve túlsúlyosabb voltam 12 kg val több akkor nem bolt semmi bajom most meg van…

ápr. 4. 17:13
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Csak éppen keveset alszol.
ápr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Gyerek, munka és háztartás mellett ennyi alvás fér bele. Sokszor igyis a háztartást hanyagolom pl tavaszi nagytakarítást inkább ne említsük, de a gyereket és a munkát nem!

Ha kedvem lenne is mozogni időt már nemtudok keríteni rá. Mert a gyerektől nem veszem el, a munkàból meg nem tudok elvenni…

Nehéz

ápr. 4. 20:51
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

Az a baj, hogy ezen sajnos vitamin nem fog segíteni. Megpróbálhatsz egy multivitamint, de a hatása valószínűleg csak placebo lesz, és átmeneti.


Sportolni, mozogni muszáj, ha egészséges szeretnél lenni, valamint ezzel egészséges példát mutatni a gyerekednek. Minőségi alvás ugyanez.


Tudom, hogy nagyon nehéz elkezdeni, rászánni magad, meg időt keríteni rá.


Elképzelni sem tudom, hogy milyen nehéz neked, úgy veszem ki a szavaidból, hogy egyedül neveled a gyermeked, anyukád néha besegít.


Online is van sok fajta mozgás, heti 2 alkalommal kezd, 30-30 perc, rendszeresen. Bármi, amit szeretsz, mint mozgás, torna, tánc, pilates stb, mindből van már online tanfolyam is. Vond be nyugodtan a gyereket, akkor több legyet ütsz egy csapásra, közös mozgás, közös időtöltés, közös nevetés, közösen vagytok egészségesek, példát mutatsz neki, és ráneveled a mozgás szeretetére.

ápr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7 Igen egyedül nevelem és dolgozom és sajnos estére marad a gyerek és a háztartás. Vele is vannak problémák a suliban sokszor este még verset tanulunk és végképp elég addigra mindenből, zuhanok az ágyba hogy vègre vége.


Időnyerő nem ártana nekem 😊

ápr. 5. 07:52
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Amíg nem alszol eleget, az összes többi paramétert kár is elemezgetni, mert még akkor is fáradt lennél, ha minden tökéletes lenne és rózsaszín.
ápr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Azért az átlagos dolgozó emberek nagy része nem rózsaszín álomvilágban él, dolgozik, gyereket nevel rohan ide oda intézi amit kell.

Nem én vagyok az egyetlen és nem is látom kirívónak a helyzetem, valahogy mégsincs elég energiám.

ápr. 5. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!