Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alacsony energiaszint is...

Alacsony energiaszint is lehet depresszió?

Figyelt kérdés

Végig jártam az orvosokat, és elvileg nincsen testi, emésztési vagy bármilyen problémám, ami oka lehet a fáradékonyságomnak. Helyesen táplálkozom, mozgok, eleget alszok, stb...


Voltam korábban depressziós, de az teljesen más volt, mint az a helyzet, amiben most vagyok.


Tehát most az erőnlétem jó, az energiaszintem meg a nullához konvergál... mindig kések mindenhonnan, nincs erőm semmire, amihez gondolkodni kell, a napjaim így csak elmúlnak, anélkül, hogy élvezném, amit amúgy korábban szerettem. Pedig igyekszem több olyan dolgot csinálni, amik újdonságok, és normál esetben feltöltenek.


Tehát ha összehasonlítom, hogy amikor 6-8 éve voltam depressziós, akkor hogyan éltem, milyen gondolkodásmódom volt, ott értem, hogy mi a depresszióm oka. De most nem tudom... nem látok lelki okot... egyáltalán nem vagyok túlterhelve sem, a munkám olyan laza, kint sétálgatok a jó levegőn, esőben meg home office. A gondolkodásmódom pozitív, a jövőképem biztosított (van párom, munkám, hobbijaim)


2022. okt. 17. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez nagyon is lehetséges.

A keleti gyógyászat a szervek állapotát - energiaszintjét - is figyelembe veszi.

2022. okt. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem kiégtél, érdemes lehetne felkeresned egy pszichológust


"A kiégési szindróma (angol kifejezés, a burnout syndrome-ból) azt a tünetegyüttest jelöli, amely hosszú távú fokozott érzelmi megterhelés, kedvezőtlen stresszhatások következtében jön létre, fizikai-érzelmi-mentális kimerüléssel jár"

2022. okt. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!