Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhat gyakori, rendszerte...

Mi okozhat gyakori, rendszertelen füldugulást?

Figyelt kérdés

Kb. 1 éve szenvedek alkalmankénti füldugulással. Pár napig/hétig jó minden, majd egyszer csak bármilyen előjel nélkül bedugul az egyik fülem, sosem egyszerre a kettő, de változó, hogy mikor melyik. A dugulás változó ideig tart, néhány perc és 1-2 óra között, majd rendszertelen időközönként vissza-visszatér.

Szóval teljesen kiszámíthatatlan.


Voltam fül-orr-gégészeten többször is, ki is mosták már a fülem, de szinte még aznap újra bedugult egy időre, és olyan is volt, hogy fülmosásra mentem, de alig volt benne fülzsír, így azt gondolom, nem ez okozhatja. De akkor mi? Semmi problémát nem látott az orvos, csak egy kis fülzsírt, és annyit mondott még, hogy szűk a hallójáratom. De ez önmagában nem kellene, hogy dugulást okozzon, nem?

Később írt fel allergia gyógyszert, hátha segít, de nem változott a helyzet. Audiológián sem találtak semmit.



ápr. 9. 13:45
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
A szűk hallójárat, meg az allergének.
ápr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A szűk hallójárat akkor is okozhat füldugulást, ha teljesen tiszta a füljárat, nincs benne fülzsír?

Nem tudok róla, hogy bármire is allergiás lennék, és amíg szedtem az allergia gyógyszert, addig sem volt jobb.

ápr. 9. 16:50
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
De az, hogy te neked a klasszikus tüneteid nincsenek az nem jelenti azt, hogy a szervezeted nem küzd meg vele, egy szűkebb hallójárat hamarabb tud akármilyen negatív hatásra összeszűkülni.
ápr. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!