Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hashimoto betegséggel élők!...

Hashimoto betegséggel élők! Rosszul voltatok, amikor elkezdtétek szedni a szelént? Mennyi szelént szedtek?

Figyelt kérdés

ápr. 15. 20:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Szia, szerves szelént szedsz? Milyen márkát?


Nekem is Hashimoto betegségem van, most diagnosztizálták januárban.

Nekem a pajzsmirigy gyógyszertől volt erős gyomorsavam az első pár napban, szerencsére elmúlt.


Utána kezdtem szedni a szelént, amit a doki adott "ingyen mintaként", amíg veszek magamnak, attól nem éreztem semmi különöset. Napi 1 tabletta, Syrel márka. Miután az elfogyott, vettem Netamin szerves szelén, hááát, nem tudom, nem az igazi, ráadásul sokkal büdösebb is (tudom, minden szelén büdös), legközelebb szerintem megint Syrelt veszek, csak az háromszor drágább... Vagy keresek egy harmadik márkát, most voltam dietetikusnál, hamarosan küldi a javasolt étrendet és vitamin márka javaslatokat is, hátha tud egy jó szelén márkát is, azt majd leírom neked is, ha gondolod!


D-vitamint szintén elkezdtem szedni, 1-2 héttel a szelén előtt, mert hiányt mutatott a vérvétel, attól sem éreztem semmilyen mellékhatást.

Pár héttel a szelén után B12-t kezdtem el még pluszban, mert attól is hiányom van, na attól kifeküdtem, borzasztó hasgörcsöt okozott, valószínűleg valami felszívódási gond, még ki kell vizsgálni, lehet injekciós pótlás lesz belőle...


Ezeket csak azért írom le, hogy lásd, időben eltolva kezdtem ezeket szedni, volt köztük 1-1 hét, hogy lássam, okoznak-e mellékhatást. Nem tudom, te szedsz-e mást, de neked is ezt javaslom, hogy így kísérletezd ki, mitől lehetsz rosszul, lehet, hogy nem is a szelén az.

ápr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a segítséget! Igen, szerves szelént szedek. Nagyon hasznos a válaszod, jó ötlet ez az időben eltolás!

A Now Foods szelenometionin megfelelő szerinted?

Akkor majd megírod, hogy mit javasolt a dietetikus? Köszi!

ápr. 16. 20:03
 3/24 anonim ***** válasza:

Úgy nézem ugyanaz a hatóanyag van a tiédben is, mint az enyémben.


Persze, megírom, amint elküldte a dietetikus, 1-2 héten belül ígérte.

ápr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Jó! Előre is köszi! :)


Szabad még kérdezni? Volt valami jellegzetes tünet, ami alapján elindult az orvosod afelé, hogy Hashimoto betegséged van - vagy hogy jöttetek rá?

ápr. 16. 21:05
 5/24 anonim ***** válasza:

Persze, kérdezz nyugodtan, nekem is friss még az "élmény", kezdek rájönni, hogy sok sorstársam van, sajnos egyre több embert érint...


Hajhullás, indokolatlan hízás fél év alatt, valamint 1 év alatt nem sikerült teherbe esni.


Így jött a meddőségi központban egy átfogó kivizsgálás, első körben vérvételek. Pajzsmirigy értékek mind rossz voltak sajnos, irány az endokrinológus, pajzsmirigy ultrahang is volt. Az endokrinológus beállította a gyógyszert, 6 hét után vérvétel, akkor szerencsére jó volt minden pajzsmirigy érték, reméljük ez így is marad (lekopogom), 3 hónapra rá kell visszamennem, az június eleje lesz, megnézni újból egy vérvételt.


Elküldött dietetikushoz, szednem kell D-vitamint, szelént, sportolni kell. Hormontornázom is 4. hónapja, még a diagnózis előtt kezdtem, az jó szerencsére a hormon-háztartásra, termékenységre, pajzsmirigyre is.

ápr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Szia, azt az infót kaptam dietetikustól, hogy mindegy, milyen márkájú szelén, csak szerves szelén legyen. L-selenomethionine vagy L-selenocysteine.


Az L-selenomethionine könnyen felhalmozódhat és a túladagoltság egyik tünete lehet pl. a hajhullás. Az ajánlott mennyiség férfiaknak 200 mcg/nap, nőknek pedig max. 100 mcg/nap.

ápr. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Szia! Nagyon köszönöm! Ezeket jó tudni! Ha még megtudsz a témában ilyen fontos részleteket, megírod itt?

Amúgy neked van (vagy volt) olyan tüneted, hogy extrém fázékonyság?

Milyen kajálást folytatsz? Jó a háziorvosod?

ápr. 19. 18:20
 8/24 anonim ***** válasza:

Fázékonyság néha jellemző, végtagoknál, inkább lábfejen.


Nekem van másik autoimmun betegségem is, így annak az étkezésére is kell figyelnem, nem egyszerű az én esetem.


Engem endokrinológus és gasztroenterológus kezel, a háziorvosomtól nem is várom el, ilyen speckó eset nem az ő feladata 😊


Most a dietetikus adott egy személyre szabott étrendet, erre a 2 betegségre szabva, funkcionális táplálkozás szemlélet szerint, több mint 90 oldalnyi anyag, eltart még csak végigolvasni is 😊 Pláne bevezetni az étrendet, megszokni, és megtartani...


Neked is javaslom, hogy ha anyagiag belefér, akkor keress egy speckó dietetikust, aki ért a pajzsmirigy betegségekhez 😊 Nézz Youtube-on videókat dietetikusokról, hátha szimpi egyikőjük. Például Szabó Adrienn, Csonka Júlia stb.

ápr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

A háziorvost azért kérdeztem, mert szerintem rajta is sok múlik.


Hát igen, nekem is van másik bajom is. :/ (És szintén étrend ahhoz is.)


Meg szabad kérdezni, hogy mi a másik betegség?


A dietetikusod akkor mindkét betegségedet figyelembe véve állította össze az étrendedet. Ez jó. Jó, hogy rátaláltál és megbízható!


Köszi a tippeket, majd megnézem az ajánlott dietetikusokat a yt-on.


Te vagy a fb-on? Én nem, ezért külön örülök, hogy itt írsz. :)

Biztosan a fb-on vannak Hashimoto betegeknek csoportja, de én nem vagyok egy fb-ozó.

ápr. 19. 22:54
 10/24 anonim ***** válasza:

Persze, ha jó a háziorvosod, az is fontos 😊


Ó sajnálom, hogy neked is van mellette más is 😥


Nekem autoimmun bélgyulladás, colitis.


Meg

ápr. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!