Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hashimoto betegséggel élők!...

Hashimoto betegséggel élők! Rosszul voltatok, amikor elkezdtétek szedni a szelént? Mennyi szelént szedtek?

Figyelt kérdés

ápr. 15. 20:59
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Hoppá előbb elkuldt
ápr. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Harmadjára csak sikerül, bocsi 😂


Szóval Facebookon még nem találtam Hashimoto csoportot, talán pajzsmirigy csoportot láttam, de lehet rosszul emlékszem, mert nem csatlakoztam.

ápr. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Nem gond. 😉


Te most szedsz vasat és B12-vitamint? Ha igen, ezeket mikor, mivel veszed be?

ápr. 22. 17:29
 14/29 A kérdező kommentje:
Te tartod az AIP étrendet?
ápr. 22. 17:44
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Vasat infúzióban szoktam kapni, úgy jobban felszívódik a bélbetegségemben.


B12 hiányom van, de a tablettától rosszul lettem, most éppen nem szedek semmit. Kipróbálom majd csepp formában, illetve megkérdezem az orvosom az injekciós formáról erről is, de a dokihoz 3 havonta van időpontom, már nincs sok idő a következő időpontig, addig nem kísérletezem mással 😊


Addig marad a szelén, D vitamin, szerves folát. Meg a dietetikus magnéziumra, c vitaminra tett javaslatot, azt még fontolgatom.


AIP diétát javasolt most 3 hónapig a dietetikus, és utána minden mást szépen lassan visszavezetni, 5 naponta.

Még gondolkodom rajta, nagyon drasztikus diéta, semmi glutén, tej, cukor, sertéshús, magvak, tartósítószer, stb. Csak bizonyos zöldségek, hús, halak, nagyon keményen hangzik, végig csak magadra főzve.


Neten sokan dicsérik, de nagy az ellentábora is.


Te úgy étkezel?

ápr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Beírtam egy választ, de elveszett.

Később újraírom.

Addig is meg tudod írni, hogy te figyelsz a vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek, étrendkiegészítők közötti szinergiára? Tudod, vannak, amelyek egymás hatását erősítik, mások csökkentik.

Mit mivel veszel be azonos időben? A dietetikusod erre kitért?

ápr. 23. 08:21
 17/29 A kérdező kommentje:

Kokavecz Katalin tevékenységét ismered? Én majd most kezdem tanulmányozni.


[link]


És Dr. Izabella Wentz könyvét?

ápr. 24. 05:55
 18/29 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy nem írtam bővebben, de napokig rosszul voltam és ráadásul ezer dolog összejött még azon kívül is és most el leszek foglalva napokig vagy tovább, de azért remélem, hogy írsz.
ápr. 24. 20:55
 19/29 anonim ***** válasza:

Uh szegény, remélem már jobban vagy!


Kitért rá a dietetikus, de még nem tartok ott a 100 oldal olvasásban, mert nagyon tömény anyag 😊


D vitamint zsíros étkezéssel szedem, mert zsírban oldódó, de legkésőbb ebéddel, mert este elvileg felpörget. Szelént étkezés után. Folátot étkezés előtt 1 órával, éhgyomorra.


Te AIP étkezel, étkeztél valaha?

ápr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy! 🤗 Köszi, már jobban vagyok.


Jó az a 100 oldalas leírás! Gondolom, jól érthetően le van írva minden és részletesen. Végül is ezért mentél hozzá. 🙂

(Meg tudod írni privátban a dietetikusod nevét vagy elérhetőségét? Bp-i?)


Köszi az étrend kiegészítő bevételi útmutatót. 🙂


Szerintem nagyon érdemes betartani az AIP étrendet.

Nem teljesen úgy tartottam. Hosszú téma.

De nagyon ajánlom, akár tovább is, mint 3 hónap!

Nagyon érzékeny a szervezetem, a tartósítószereket eleve nem bírom, a sertéshús ízét nem kedvelem (sőt, inkább taszít), nem fogyasztok amúgy sem sertést, junk food nagyon ritkán megesett. 😐

Olajból csak az olívaolajat bírja a szervezetem.

Salátákat nagyon bírom szerencsére.

Gabonaféléket nem.

Szolanin viszont nem volt kiiktatva, leginkább krumpli miatt - tehát krumplit ettem.

Néha, amikor ettem lecsót (nagyon ritkán), volt, hogy kihánytam, szóval paprikát, paradicsomot nem is igazán mertem enni. Néha ettem.

De nem sorolom végig az összeset. 🙂

ápr. 25. 10:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!