Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért féltem ennyire a férjem?

Miért féltem ennyire a férjem?

Figyelt kérdés

Édesapám 2 éve elhunyt és azóta annyira féltem hogy szinte megfojtom. Jártam pszichológushoz rendszeresen de sajnos nem tudta “kinevelni” belőlem ezt.

Ő a mindenem és akármi történik vele nagyon megijedek.

Most volt 3 hónapja nagylaborja, minden rendben van vele az alapján. Tulajdonképpen tünete sincs semmi, mégis a dohányzása miatt attól rettegek hogy torokrákos lesz vagy hasonlók. Az orvos a labornál csinált egy ilyen kis alap vizsgálatot is, hogy megnyomkodta alaposan a hasát, nyakát, torkába belenézett stb. Ott is az állt a papíron hogy rendben van tapintásra is minden.

Nem tudom miért művelem ezt. Neki nem mondom egyébként, magamban őrlődöm nagyon csúnyán..

Van aki küzd hasonlóval?



ápr. 16. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván apukád halála váltotta ki. Nekem is volt egy időben, de inkább hipochondria, de a páromért is aggódtam. A dohànyzás mondjuk nem jó, amiatt én is aggódnék.

Ha nem segít a pszichológus és ez megnehezíti a napjaid, akkor én elgondolkodnék a helyedben pszichiáter segítségén.

ápr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a szohasznalatod volt fura. Hogy a pszichologus "kinevelne" ebbol? Ugy jartal oda, hogy o majd "megjavit"? Rossz hozzaallas. Egyreszt, nem vagy elromolva es nem vagy gyerek akit nevelni kell. Masreszt a melo a tied, a pszichologus csak segit benne. Bocs, ha mellementem es te nem igy fogod fel a terapiat, se sajnos sok ember meg igen.
ápr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, én is gondolkodtam már azon, csak sajnos hozzá beutaló kell pszichológustól ha jól tudom. Nem otthon élünk, és amikor hazamegyünk kis időre akkor nincs időm sajnos eljárkálni több időpontra hogy aztán adjon beutalót.

Másrészről viszont (bocsánat hogy ezt mondom) jól esik látni hogy nem én őrültem meg teljesen és volt már más is ilyenben.

ápr. 16. 20:06
 4/9 A kérdező kommentje:

2-es. Valószínűleg valóban azt vártam, hogy majd villámcsapásra elmúlassza a terapeuta a bajomat én meg csak majd azt veszem észre hogy pikk-pakk nem is aggódom már.

Nyilván nem azt mondom, hogy a pszichológusban volt a hiba. Inkább bennem, hogy még ő sem volt elég és ennyire megkeserítem a saját életem.

ápr. 16. 20:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4

Igen, ez sajnos nem igy mukodik. En is jartam regebben kb ilyen hozzaallassal pszichologushoz, de ez csak alibizes. "En elmentem heti 1x, most mar jo lesz" Hat nem lett. Most mar masik pszicho, mas hozzaallas reszemrol.


Amugy szerintem teljesen normalis, hogy igy erzel. Ez nyilvan a gyasz valtja ki. Nekem is 2 eve halt meg edesapam, parom ugyan nincs, de abszolut megertem az erzeseid.

ápr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazán jól esik, a megértő kommented. Kicsit féltem kiírni mert szinte minden ilyen hipochonder kérdésnél amit olvasgattam csak lekezelő kommentek voltak. Köszönöm szépen!
ápr. 16. 20:19
 7/9 A kérdező kommentje:
Még egy apró megjegyzés. Szóval ez a vizsgálat is úgy jött, hogy már teljesen kinyírtam vele anno, hogy ideje lenne egy labor stb. Meg addig nyúztam amíg az én megnyugtatásom végett el nem ment, viszont ő alapból nem ilyen, ha valóban beteg vagy baja van akkor azonnal megy, de nem egy orvoshoz járkálós egyébként. És azóta nem mondogatom neki de valahogy még a labor se nyugtatott meg. :(
ápr. 16. 20:22
 8/9 anonim ***** válasza:

A laborból nem látszik a rák, az 100%.

Nem igazán tudok hozzászólni meg bíztatót írni sem. Ez az élet,senki nincs biztonságban a ráktól. Bátornak kell lenni. A férjed meg leszokhatna a dohányzásról igazán.

ápr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szorongasod van, az o feltesere vetul ki, de szorongast kellene kezelni, akar gyogyszeresen is. Itt nem is a konkret felelem a lenyeg, lehetne mas targya, sot targytalan testi szorongas is.
ápr. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!