Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Engem meggyőztetek az oltás...

Engem meggyőztetek az oltás beadatásáról. én és a férjem beoltatjuk magunkat, de mit tudunk tenni a 8 hónapos babánk egészségéért? őt féltem a legjobban. Adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés
2009. nov. 12. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

ha meggyőztek akkor oltasd be a kisgyereked is.

vagy annyira azért mégsem győztek meg? akkor gratulálok....

2009. nov. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kisbabátok környezetében mindenki be van oltva, akkor nem tud megfertőződni.

Egy ismerősöm kemoterápián vesz részt, ezért nem lehet oltani, neki azt javasolta az orvos, hogy csak olyan látogatókat fogadjon, akik be vannak oltva.


Elsőnek:

az újszülött csecsmőnek nincs immunrendszere, így az oltást se tudja feldolgozni, hisz az oltás során elölt vírusok ellen kell reagálnia az immunrendszernek.

A csecsemő immunrendszere helyett nagyjából fél éves korig az anyatejből kapja meg a szükséges antitesteket, de fél-egy éves kor között már nem hasznosítja az anyatej entitesteit, viszont még nem elég fejlett az immunrendszere, ezért ezt a korosztályt nem szabad oltani.

2009. nov. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a második választ!ezért voltam bizonytalan az oltást illetően a lányom számára.

Az elsőnek bizonyára nincs gyereke igy neki mindegy, hogy mit szabad és mit nem egy csecsemőnek!!!de ha csak ilyen okosságokat tud irni, jobb lenne, ha megtartaná magának!!!

2009. nov. 12. 12:31
 4/8 anonim ***** válasza:
engem eleve nemgyőuztek meg h beadassam ezt az oltást, a TV-ben ugyanis aztis lehetett hallani h kisbabáknak is adható az oltás...az nemgyőzőtt meg? megértem mondjuk...de akkor az mért h felnőtteknek?
2009. nov. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért, mert én ugy hallottam, hogy gyerekeken és kismamákon nem tesztelték még.
2009. nov. 12. 12:42
 6/8 anonim ***** válasza:
a nagyonhasznos, és nagyokos TV-ben már aztmondták h tesztelték rajtuk is....rajtad áll h elhiszed-e vagy sem.
2009. nov. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem túlgörcsölitek ezt a tesztelés témát. 40 éve oltanak Magyarországon ugyan ezzel a kotyvalékkal és sose volt tőle tömegkatasztrófa, sőt, mégcsak maradandó károsodást se okozott soha senkinek. Annyit tettek, hogy kicserélték az elölt vírusokat, amit amúgy minden évben megtesznek, csak eddig nem csinált belőle senki drámát.


Amúgy a hivatalos álláspont - és a tévé is ezt mondja - az, hogy NEM SZABAD 1 éves kor alatt oltani, aki nem tájékozott az tájékozódjon, mielőtt ír. Nemrég még 3 éves volt a korhatár, mert ilyen korra fejlődik ki az immunrendszer és vizsgálták, hogy milyen fiatalabb korban fejlődik ki elégségesen az immunrendszer. A vizsgálatok eredményei alapján dőlt el az, hogy 1 éves kor fölött lehet oltani, de fiatalabbakat nem. Amúgy 99%, hogy a fiatalabbaknál se okozna gondot, de jobb félni, mint megijedni alapon ők nem kaphatnak oltást. Ilyen korú csecsemők családjának azt javasolják az orvosok, hogy oltassa be magát mindenki a csecsemő környezetében.

2009. nov. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én tudom azt amit leírtak már 2-en is, de ennek ellenére a tv-nek volt egy olyan kijelentése h biztonsággal adható kismamáknak és gyerekeknek is.
2009. nov. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!