Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A vakjárás vizsgálattal mit...

A vakjárás vizsgálattal mit mutatnak ki? Milyen betegségre utal ha nem lett tökéletes?

Figyelt kérdés
Ma voltam ilyenen egyhelyben kellett csukott szemmel járni és egyik alkalommal jobbra, másik alkalommal kisse balra sétálgattam el. Itthon is kipróbáltam akkor meg előre sétáltam. Szédülés miatt csinálták. De nem mondták mire utal, hogy elsétáltam. Hiába kérdeztem csak annyit mondtak, nem akkora baj. Nem nyugtatott meg. :(

#szédülés #Vakjárásvizsgálat
ápr. 26. 16:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Például kisagyi sérülésre tudtommal. Nem ártana egy koponya MR, ha még nem volt.
ápr. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezeket a vizsgálatokat általában neurológiai szakrendeléseken szoktak elvégeztetni a beteggel. Kordinációdat nézte az orvos. Amikor szédüléssel megy el valaki hozzá, ez benne van az alap vizsgálatban
ápr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A fül orr gégészeten csinálták. Nem én döntöm el milyen vizsálatok indokoltak. Magamnak sajnos nem tudok beutalót adni.

Majd a következő állomás a neurológia lesz. Csak jó lett volna tudni mitől nem sikerült tökéletesre ez a vizsgálat. Sajnos az időpontokra várni kell és rossz ez az aggódás. Más eltérést nem találtak.

Azt keresték mitől szédülök időnként.

Kisagyi sérülést mitől lehet kapni? Nem volt balesetem.

ápr. 26. 18:23
 4/13 anonim ***** válasza:

Szédülni bármitől lehet. Az jó, hogy voltál a fül-orr-gégészeten, mert így az erre vonatkozó betegségeket, ami indokolná, azt kizárták. Azért mész tovább a neurológiára. A vizsgálat meg azért nem sikerült tökéletesre, mert szédülsz.

Kisagyi sérülést meg csak traumatikus balesettől lehet kapni.

ápr. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De ma nem szédültem. Szóval nem azért. :) Pedig majdnem lecsavarták a fejem az orvosnál. De nem jött elő a szédülés. Csodalkoztam is.
ápr. 26. 18:34
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor passz. :(
ápr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen az nekem is leesett, hogy nem füllészeti probléma okozza sajnos. Pedig jobb lett volna a bppv azt már megszoktam.
ápr. 26. 18:37
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem csak traumatikus balesetektől lehet kisagyi sérülést szerezni. Lehet idegrendszeri gyulladásos folyamatoktól is többek között. Attól, hogy nem szédülsz, még lehet a vakjárásod vagy a Romberg teszted pozitív. Én sem szédülök, de Rombergben többnyire bizonytalankodom kicsit.
ápr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Romberg tesztet nem csináltak.

De mitől nem jó neked az?

Vajon nekem is feltűnik ha eldőlök a teszt alatt kicsit? Ha igen kipróbálom holnap.

ápr. 26. 23:20
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem kell feldőlni:)
ápr. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!