Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a konfliktusmentes megoldás...

Mi a konfliktusmentes megoldás erre a problémára?

Figyelt kérdés
Hónap végén 38 éves leszek, tehát már elég rég jártam óvodába. De a dadus néni, aki kb. 50-100 méterre lakik tőlem, még mindig megismer, és mindig csak az óvodáról próbál beszélni, hogy emlékszem-e még az óvodára, az óvó nénikre, stb. Lehet, hogy ha értelmes, aktuális témákról beszélne, aqkkor még el is beszélgetnék vele néha, de mindig ezt az óvoda témát hozza fel. Mások előtt is, pl. amikor egymás után álltunk sorba a boltban, akkor a boltosoknak is mondta: "Ő volt a kis óvodásom!". Már unom a témát, nem akarom ennyi év után is ezt erőltetni, de megmondani sem lehet neki, mert megsértődne. (Ez tehát nem lenne jó, mert nem lenne konfliktusmentes.) Ezért már kb. 2 éve azt találtam, ki, hogy ha meglátom, nagy ívben elkerülöm, így nem tud bosszantani az állandó óvoda-témával (mintha az azóta eltelt évtizedekben nem is történt volna semmi...). De mostanában hallottam, hogy másoknak panaszkodott rólam, hogy újabban mindig elkerülöm, talán nem ismerem meg? Az nem jut eszébe, hogy azért kerülöm el, mert megismerem, és hagyjon engem békén... Milyen egyszeri, végleges és konfliktusmentes megoldás van arra, hogy végre békén hagyjon, ne ismételgesse állandóan ugyanazt a témát, de ne is sértődjön meg? Megmondani nem lehetne neki (mert megsértődne), az elkerülés meg nem vált be, nem értett belőle.

2018. szept. 14. 19:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%
Miért nem beszélsz vele a jelenlegi életedről?
2018. szept. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
61%
A legrövidebb út az egyenes. Hívd félre és beszéld meg vele a dolgot. Lehet hogy duzzogni fog majd de felnőtt ember majd belátja (vagy nem ) de mindenesetre humánusabb megoldás mint elkerülni.
2018. szept. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes... Én pont azon gondolkodom mostanában, hogy valahogy ki kellene nyomoznom, kik voltak az óvónénik abban a 2 óvodában, ahová jártam és felkeresni őket, hogy gondolkodtak-e már az akkor tett "házassági ajánlatomon"... :)

Amúgy az ő részéről ez a viselkedés teljesen érthető: ő addig ismert téged napi szinten, míg óvodás voltál, aztán filmszakadás. Nem csoda, hogy leragadt annál az időszaknál. Engem egyáltalán nem zavarna a dolog, de ha téged igen, próbáld finoman úgy terelni a beszélgetést, hogy a kisgyerek már felnőtt, dolgozik, megházasodott, gyereket nevel, stb.

2018. szept. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Nem lehet konfliktusmentesen megoldani a dolgot, hisz már a dadus néniből üvölt hogy rá van erre a témára függve, és csak az teszi boldoggá ha beszélsz vele erről a témáról. Ha nem ez lesz, akkor besértődik, és konfliktus lesz.


Például tudsz olyat csinálni, hogy a beszélgetést átfordítod nagyon rosszba, az óvoda negatív részeit emeled ki, mindig tereled a témát szomorú, lehúzós téma felé, így észre fogja venni hogy Ő vidám emlékekről akar beszélni mindig, de valamiért mindig negatív érzelmek mellett köt ki, és kellemetlen lesz neki a közeledbe mennie.


Vagy ahogy írták, megmondod neki az igazat, bár.. ez eléggé macerás, nekem semmi kedvem nem lenne ehhez.


Vagy tűröd hogy összevissza beszél rólad és nevetsz rajta egyet, mert szerintem rohadt vicces.

Ki az a bolond, akinek annyira semmi dolga nincs, hogy erről beszél mindig más embereknek?

2018. szept. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
48%

Egyidősek vagyunk, és akárki állíthatná, hogy én az ő óvodása voltam, olyan rég volt, nem emlékeznék a óvóninire.


Sajnálom nem emlékszem. Tényleg ön volt az óvósnénim? Mi is volt a jelem? (Körte)

Gondolkodik picit az óvósnéni...Körte volt a jeled!

Nem, nem körte volt.


Hát igen...a filmeken van ilyen sőtét agyú anya, aki az aktuális barátnőjének (fia) mutogatja a pelusban készült fotókat a fia barátnőjének.


A megoldás, ha nem menekülsz és te teszed cikivé számára a szitut. Te büszkélkedel, a boltosnak, hogy bizony ő volt az óvónénid, és szeretted, amikor megfogta a kukid, hogy ne pisilj a Wc mellé. Majd ránézel: no de már nem akkora a kukim, hiszen sok év eltelt már, felnőttem. Már nem csak pisilek vele.


Rendes vagy, de a rendes embereket mindig kínos szituba hozzák, ez a baj. Azt hiszed az óvónéni nem látja, hogy ez neked ciki, és unod?

Akkor miért állítják, hogy a nők sokkal jobban olvasnak a mimikából, az arcod jelzéseiből, még akkor is, ha rejtegeted.

Lehet kamu az egész, és csak mendemonda, hogy a nők ilyen képességgel rendelkeznek?!

2018. szept. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%
5ös te beteg vagy de minimum pszichopata..
2018. szept. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nagyon jók a válaszok, piros kezet senkinek sem kellett adnom. Kék, kék, zöld, zöld, zöld, kék.


1. Beszélnék vele a jelenlegi életemről, csak nem tudom, mit mondjak neki, mit szeretnék a fél város tudtára adni.

2. Miért humánusabb, mint elkerülni? Ha megsértődik, duzzog, az a legkevésbé humánus megoldás. Hogyan lehetek vele teljesen őszinte úgy, hogy biztosan ne duzzogjon?

3. Az első bekezdésed nagyon tetszik! :D Jó ötlet így terelni a beszélgetést. :)

4. Én is attól félek, hogy ez nem lesz konfliktusmentes. Negatívba átfordítani jó ötlet, ha eszembe jut valami rossz emlék, akkor majd mondom neki.

5. a te megoldásod, hogy neki legyen kínos, hasonló a 4-eshez, és még vicces is. Ez tűnik a legjobbnak mind közül.

6. Lehet. De ez a megoldás látszik a leghatékonyabbnak, így a néni kerül majd el engem.

2018. szept. 16. 11:36
 8/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, pedig az 5-ös válasz kivitelezése esetén simán peres üggyé fajulhat a dolog, ugyanis az óvodapedagógusnak tilos megfognia a neveltjei nemi szervét (gyermekmolesztálásnak minősül). Ez akkor is érvényes, ha a 3 éves kisfiú mellé pilis a piszoárnak. (Ellenben a pelenkás gyermeknek gondozás közben a szülője megérintheti a gyerek nemi szervét, ha elkerülhetetlen, pl krémezés.)


Szóval én a helyedben nem kockáztatnék pereskedést. Máskülönben miért olyan nehéz elé állni és kerek perc megkérni, hogy legyen kedves kerülni a témát? Amazon a kedves dadus? Vagy netán OrbánCnéről volna szó? (A név fiktív, bárminemű hasonlóság a véletlen műve, persze most vicceltem.)

2019. márc. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

"Máskülönben miért olyan nehéz elé állni és kerek perc megkérni, hogy legyen kedves kerülni a témát?"

Mert ezen megsértődne, tehát nem lenne konfliktusmentes. Benne van a kérdés alatt a leírásban is.

2019. márc. 23. 23:14
 10/23 anonim ***** válasza:

Értem az álláspontod, azonban kockázat nélkül nincs élet. Egyenesen megbeszélni a problémát nem feltétlen jár konfliktussal, viszont ha nem beszéled meg egyenesen egy ilyen helyzetben, akkor legalább ekkora eséllyel csak tologatod magad előtt a problémát. Ez a meglátásom.


Vannak az életben ez alól kivételek, de ez esetben a fentiek a meglátásaim. Mivel hivatalos személyről van szó, tehát regisztrált, hogy mikor tartózkodik a munkahelyén, így akkor is van egy biz fokú védettséged, ha mondjuk 100 kilós amazon volna az illető.

2019. márc. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!