Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan halnak meg a rákos...

Jetizso kérdése:

Hogyan halnak meg a rákos betegek? Mit éreznek? Mi történik a testükkel?

Figyelt kérdés
(esetleg egyszer csak össze esnek, roszul lesznek, leáll valameik szervük, véreznek, nagy fájdalmaik lesznek és bemennek a kórházba, belázasodnak?)

2012. jún. 12. 20:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A rákos betegek sokáig szenvednek. Nem esnek össze, mint a szívbetegek vagy stroke-osok és sajnos az állapotuk romlásából érzik, hogy mikor jön el a vég. Az állapotuk általában fokozatosan romlik. Kivételt képeznek gyakran azok az esetek, amikor valakit egy más betegség gyanújával meg akarnak műteni és csak a felnyitás után derül ki, hogy rákos és már nem tudnak semmit tenni az érdekükben. Az ilyenek sajnos a műtét után általában nagyon hamar elmennek.
2012. jún. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenkinél más, hisz a rák fajtája is sokféle.

De a szervezet általános legyengülése a fő jellemző.

2012. jún. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos nem olyan egyszerűen, hogy összeesnek és vége. Az áttétektől tele lesz a testük daganattal, és végül összeomlik a keringésük. Hetek. hónapok telhetnek el hatalmas fájdalommal. Lefogynak, mivel enni is alig tudnak.

Sajnos nekem mind a két szülőm rákban halt meg, tehetetlenül néztem végig, ahogy az életerős emberből csont és bőr lesz, és sirnak a fájdalomtól, ha meg kell mozdulniuk.

Legnagyobb ellenségemnek sem kivánom ezt a betegséget.

2012. jún. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A végstádiumú rák nagyon fájdalmas betegség. Sokuk már inkább a halált kívánja, vagy bódítást kér, mert máshogy nem bírja elviselni a fájdalmakat, miközben ellepik testüket az áttétek.
2012. jún. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Vérzés, láz is lehet - ekkor szoktak vele orvoshoz menni (hacsak nem tapintható valahol maga a daganat), a fájdalmak később jönnek. Ezek egyrészt az abnormális anyagcsere miatt vannak, másrészt a sejtburjánzás miatt, amely olyan sejttömeggé válik, ami állandó jelleggel idegvégződéseket ingerel.

Ha tüdőben van a daganat vagy áttét, akkor tulajdonképpen a légzés lehetetlenül el - vagyis gyakorlatilag a fulladás végez a beteggel. A többi szervnél is nagyjából így kell elképzelni: tönkreteszik a funkciót, ráadásul ezek a sejtek csak úgy zabálják a cukrot, vagyis mellettük az ép, normális sejtek éheznek.

2012. jún. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen attól függ, hogy milyen rák.

Pl. leukémiánál ált. fertőzés vagy agyvérzés okozza a halált, mert a rákos sejtek kiszorítják a normális vérképző sejteket és nem lesz elég vérlemezkéje és funkcióképes fehérvérsejtje az illetőnek.


Húgyhólyagrák okozhat pl. alsó húgyúti elzáródást, ami a vérben lévő salakanyagok felhalmozódásához vezet, ami aztán rengeteg csúnya dolgot okozhat (szívmegállást pl. az elektrolit eltérések miatt).


Aztán láttam már sajnos olyat is, hogy méhnyakrák ráterjedt az egész kismedencére, elzárta a beleket...ami alul nem jött ki, az kijött fölül, amit aztán a beteg gyakorlatilag belélegzett.

2012. jún. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kívánom, hogy soha ne tapasztald meg se Te, se a hozzád közel állók! Két ember "elfogyását" kellett végig néznem (nagymama és egy barát). Ez a betegség nagyon alattomos legyen szó bármelyik szerv betegségéről. Egy barátunknál úgy alakult ki végstádiumú gyomorrák, hogy szinte semmi tünete nem volt. Fél év alatt halt meg. Májusban temettük.

A betegség vége felé már az egész testben szétszóródik a daganat. Erős (sokszor alig csillapítható) fájdalmat okoznak a csontáttétek (csonttörésekkel is járnak). A betegek lefogynak, nem marad erejük semmire. Általában végül a keringés összeomlása miatt mennek el, de ekkorra már többnyire nincsenek maguknál.

2012. jún. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
60%
Nem esnek össze..lassan elgyengülnek, és összeomlik a keringésük..bár sok helyen megfulladnak..éhen halnak, vagy szomjan halnak :S Fájdalmaik már nincsenek az utolsó stádiumban..vérezni nem véreznek hanem az elhajt rákos sejteket hányják ki..van aki belázasodik..van akinek belső láza van..A legtöbb ilyen beteg egyébként napokig haldoklik..A haldokló embert búcsúzás után jobb egyedül hagyni, akármennyire is fáj hogy egyedül marad..mivel mi hozzá tartozók vissza tartjuk őket..nem hagyjuk hogy nyugalomba békébe menjenek el.!
2012. júl. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Halal előtt pàr nappal jobban lesznek..jó közérzet és egy utolsó energia töltet ..apam vastagbelrakban halt meg sokat szenvedett 30kilo volt szegeny..csak fekudt a vege felé és nézett maga elé! borzaszto erős ember volt! soha nem panaszkodott és nem is jajgatott pedig lehetett latni hogy nincs jól! kérdeztem mindig tőle hogy vagy fater kell valami..azt vàlaszolta jól vagyok nincs nekem semmi bajom..pedig javaban benne volt szegeny a végstàdiumban..3nappal a halàla elott nagyon jobban lett..még volt ereje is lejönni a korhàz elé elszivni egy cigit..utana màsnap màr zavart volt és màr észnél sem volt akkor màr haldoklott..es rà 3napra elment..de el tudtam tőle bucsuzni..màrmint nem szó szerint kell érteni hogy szia vigyàzz magadra megyek meghalni..hanem beszélgettünk a múltrol a szép emlekekrol..de megoleltem még utoljàra és kezet fogtunk és csak nézett ràm! én meg majdnem elsirtam magam mert tudtam hogy nem sok van hàtra! én is végig szenvedtem ezt lelkileg! kegyetlen végignézni tehetetlenul hogy a szeretteink leepulnek es elmennek! összetörtem az 1év alatt! De ő màr jobb helyen van!!
2015. aug. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Eriel11K válasza:
100%

Nekem édesapám volt daganatos beteg, agydaganata volt. Sokat fájt a feje, de a neurológus nem küldte el koponya CT-re vagy MR-re, nem látta indokoltnak, ráfogta, hogy migrénes. Ezt november 30-án közölte vele, december 3-án édesapám összeesett, rohamkocsi vitte a kórházba, ahol kiderült, hogy tenyérnyi nagyságú rosszindulatú agydaganattal állunk szemben. December 10-én megműtötték, Karácsonyra hazatérhetett, majd január 3-án tüdőembóliával ismét kórházba került. (Sajnos a kettő gyakran együtt jár.) Még a decemberi műtét előtt a neurológus felkészített minket arra, hogy fél év-egy év lesz az az idő, amit még velünk tölthet.

Miután kikerült az embólia miatti kórházi tartózkodásból, jobban lett, elkezdődhetett a kemoterápia meg a sugárterápia, ami némileg gyengítette, de nem volt annyira vészes (leszámítva a szokásos következményeket, mint a hajhullás, fogyás, étvágytalanság), állapota elfogadható volt. 3 havonta kontroll, a véreredmény októberig nem mutatott semmi problémát. Az októberi véreredmény kimutatta, hogy a daganat visszanőtt, és inoperábilis, tehát nem műthető, csak gyógyszerrel lehet enyhíteni a dolgon. Innentől édesapám állapota rohamosan romlásnak indult, egyik napról a másikra fekvőbeteg lett, a fogyás rohamos tempót vett fel. Novemberre a daganat elkezdte kifele nyomni a bal szemét, a hó végére már csak szemmel kommunikált, beszélni már nem tudott, a szervezete rohamosan gyengült, ketten kellett felültetni szobavécére. December végére már szellemileg nem volt velünk csak vegetált, míg január 9-én végleg feladta a szervezete.

Remélem elég kimerítő választ tudtam adni a kérdésre konkrét eset teljes leírása alapján.

A legszörnyűbb az egészben az volt, amikor már csak szemmel kommunikált, és tisztán ki lehetett olvasni a szeméből a bocsánatkérést a szenvedésért, amit nekünk okoz azzal, hogy gondoskodnunk kell róla... Pedig nem volt az, nagyon nem...

2015. aug. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!