Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kérlek, nyugtassatok meg,...

Kérlek, nyugtassatok meg, hogy nem a legrosszabb történik?

Figyelt kérdés

Édesapám ma reggel arra ébredt, hogy lezsibbadtak a lábai, nem tudta mozdítani őket. Bevitte a mentő a kórházba, egész nap kivizsgálták, de nem mondanak semmit. Sajnos nem tudok ott lenni,mert a férjem is beteg itthon, és van két gyerek is, akiket nem tudok itt hagyni a beteg férjemmel.

Telefonon beszélek apukámmal, azt mondja, hogy már egyedül ment ki a mosdóba, de még mindig szédül és nem egészen jó a bal oldala. (mintha részeg lenne, és el akarna esni arra felé).

MI LEHET EZ?

Légyszi, nyugtassatok meg, hogy nem biztos, hogy agyvérzés, vagy agyérgörcs vagy infarktus vagy ilyesmi! Nagyon ideges vagyok, és megőrülök addig, amíg az orvosok mondanak valamit.

(Amúgy nagyjából egészséges édesapám, káros szenvedélytől mentes, nem szed gyógyszert, aktívan sportol, nyugdíjas de dolgozik sokat vidéken.)


2012. máj. 29. 18:34
 1/4 anonim válasza:
Nem vagyok nag szakértö és nem akarlak megrémiszteni de ez lehet gennyes agyhártyagyulladás bár ha már saját lábán oiment mozsdóba nem lehet nagy baj , a bal oldali gyengeség meg ilye azszem stroke után van , de ahogy mondtam ha maga sétálgat nem lehet nagy baj , nyugilodj le , aludj egyet semmiképp se ess pánikba az a legrosszabb . Tudom ez nehéz lesz de próbáld meg. És nyugalom tudom én tudom hogy megygyógyul , várom afejlemémyeket
2012. máj. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem szívinfaktus, hanem valami agyi esemény. Ha tényleg az volt, adjatok hálát a jóistennek, hogy ilyen szerencsésen megúszta. Kapott egy komoly figyelmeztetést, de nem halt meg, nem lett maradandó károsodása. Jár, beszél, lát, hall, gondolkodik... ezek közül bármelyiket vagy többet, tetszőleges kombinációban elveszíthetett volna az első rosszullét kapcsán.

Most van lehetőség kivizsgálni, és ha szerencsés, a további események megelőzhetők, vagy legalább a kockázat csökkenthető.

Jobbulást az az apukádnak és a férjednek is!

2012. máj. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Továbbra sem mondanak semmit, kapott valami gyógyszert, de még mindig fáradtnak érzi magát. Én is stroke-ra gyanakodtam, de nem voltam ott, bár ha ott vagyok se biztos, hogy felismerem. Még mindig nagyon aggódom, de ugye ha most kivizsgálják és időben elkapják, akkor nem lesz nagyobb baj???

Nem tudom mitől lehet, soha nem ivott, nem dohányzott, nem stresszel, nyugodt vidéki életet él, kertészkedik, eljár úszni meg futni. Tehát semmi olyasmi, amiket írnak, hogy rizikófaktor. Remélem teljesen rendbe jön, ugye lehetséges???

2012. máj. 30. 17:15
 4/4 anonim válasza:
Persze hogy rendbe jöhet és rende is fog jönni hisz ha ilyen egészséges életet él akkor nem lehet nagy baj , szerintem ez csak valmami ezyszeri roham volt. Majd akkor aggidj igazán ha mégegyszer megtörténik , várom a fejleményeket
2012. jún. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!