Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan halnak meg a rákos...

Jetizso kérdése:

Hogyan halnak meg a rákos betegek? Mit éreznek? Mi történik a testükkel?

Figyelt kérdés
(esetleg egyszer csak össze esnek, roszul lesznek, leáll valameik szervük, véreznek, nagy fájdalmaik lesznek és bemennek a kórházba, belázasodnak?)

2012. jún. 12. 20:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Valaki itt azt írta, hogy a haldoklót hagyjuk magára. Ez nem igaz. Akkor is hallja mit mondasz ha láthatóan nincs magánál. Törölgesd a száját nedves ruhával, inni már nem fog, fogd a kezét ez megnyugtatja hogy nincs egyedül. Az utolsó percekig légy mellette. A haldoklásnak vannak fázisai.A rákos betegek sajnos lassú fájdalmas halálra számíthatnak, de erre van a morfin tapasz, ami enyhíti a fájdalmat.
2015. dec. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%

Ha az kerdezo meg olvassa..:)

Edesanyamat veszitettem el lassan ket eve. Tudorakos volt. Sokan irtak a fajdalmas halalt, a fulladast tudorakosoknal. Nem vitatom, hogy van ilyen, de anyuval maskent volt. A szobatarsa mondta, hogy ult az agyon, mondta, hogy szedul es par perc mulva elajult.

Legcso, horgo es tudorakos volt. Fajdalmat kohogesnel erzett, es persze a mikot mozognia kellett. Legalabb is a vege fele.

Viszont jobban volt o is az utolso napokban. Nevetett es jol volt.

Sose toltodik ki a keletkezett ur a szivunkben, de a tudat, hogy halalakor nem szenvedett, kicsit megnyugtat.

Szoval minden rak es legfokepp minden rakos ember maskent eli meg.

Ezeknek a betegsegeknek kellene megtanitania minket arra, hogy szeressunk amig tudunk.

2016. máj. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Mint ahogy a többiek is írták, napról napra romlik az állapotuk, lefogynak, szenvednek. Nekem anyai nagymamám rákban halt meg. (2005-ben, de olyan mintha tegnap történt volna) Szörnyű volt a látvány, hogy az életerős asszonyból csont és bőr lett, etetni, ápolni kellett, félrebeszélt és még sorolhatnám... Aztán egyik napról a másikra elmúlt minden baj, olyan lett mint régen, már azt hittem csoda történt, de aztán közölte a háziorvosa, hogy sajnos elérkezett a végstádium időszaka. És így is történt. Este belázasodott, másnap szó egész nap aludt, harmadnap néha ki kinyitotta a szemét, már nem kommunikált, de tudatánál volt. Ha beszéltem hozzá megsimogatta a fejem búbját. Rá két napjára végleg elment. ☹️☹️☹️
2023. ápr. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!