Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi ideig tart a végstádium...

Mennyi ideig tart a végstádium egy daganatos betegnél? Mik az utolsó tünetek? Meddig tart a szenvedés?

Figyelt kérdés

Édesapám gyógyíthatatlan, többszörös áttétes daganatos beteg. Már március környékén közölték, hogy nem kap több kemoterápiát, amiből is csak palliatívat kapott, ami már csak életmeghosszabbításra volt. A nyarat egész jól átvészelte, de most az utóbbi 2-3 hétben hirtelen, rohamosan, napról napra szemmel láthatóan erősen romlik az állapota. Most már egész napot átalussza, csak egyszer ébred fel kicsit inni vagy enni, de azt se sokat. Mozogni, menni már nem bír, pelenkázni kell és sokszor már nincsen a tudatánál, nem tudja hol van, vagy kik vannak körülötte.

Természetesen tisztában vagyunk vele, hogy sajnos hamarosan el fog távozni és fel is készültünk rá (már amennyire fel lehet), de nagyon rossz nézni a folyamatos leépülést és rossz kimondani nagyon, de annyi szenvedésen keresztülment már életében, hogy talán már jobb lenne ha megpihenne. Ezért kérdezném, hogy az ilyen stádiumú betegek kb. mennyi ideig vannak még közöttünk? Ha van valakinek ilyen fájdalmas élménye, közeli rokona, aki így elhunyt, leírhatná, hogy körülbelül meddig tart ez a végső állapot?

Köszönöm szépen előre is.



2012. okt. 10. 11:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom :(
2016. okt. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Wasd92 válasza:
100%
Sziasztok!Látom rég volt válasz,de valaki.hátha tud.segíteni.Édesanyám tüdőrákos,sajnos már több helyen áttétek.is vannak.Hétfőn.bevittuk a kórházba,hogy megerősítsék,aztán.a húsvéti.ünnepeket a körülményekhez képest ünnepeljük.Viszont romlott az állapota napról napra.Tegnap már nem volt magánál,nem reagált semmire.Ma reggel bementem hozzá,megsimogattam kinyitotta a szemét,és köszönt.Azt hittem álmodok.De ma a tegnapihoz képest sokkal jobban van.Reagál dolgokra és válaszol.igaz gyenge de ez is valami.Tehát valaki tapasztalt már ilyet?mert nálunk papám tavaly halt meg rákban,mamám tavaly előtt náluk is ez volt hogy már nem reagáltak semmire és rá nem sokra meghaltak...(Anyum szülei) 3éve rettegés az élet...nem látok kiutat.Na de eltértem a témátol.Tehát ez hogy egyik nap nem reagál stb másnap még igen,ez új.Tapasztalt ilyet valaki esetleg?Szerintetek el kéne mennem valami dokihoz hogy írjon fel nekem.nyugtatót vagy valamit,mert sok volt ez a 3ev alatt.3rákos ember,és hibáztatom magam dolgokért,nem tudok továbblépni,ha anyukám meghal akkor meg összetörök.Hülye idióta gondolataim is vannak...Segítséget kellene kérnem?előre is köszönöm a válaszokat. 24/F
2017. ápr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam ilyen helyzetben. Nekem segített a gyógyszer, csak tudni kell hol a határ, és mikor van rá szükség, mikor nincs. Csak azt tudom tanácsolni, hogy mindenképp menj el a dokihoz íratni valamit, hogy megnyugodj és tudj aludni. És sajnos a legrosszabra készülnék a helyedben. Nagyon sajnálom.
2017. ápr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%
Az èn mamàmnàl 3 ève nyelvràkot diagnosztizàltak,rosszindulatù.Megműtöttèk,kapott kemot.3 èvig pèpesett kellet ennie,dd làtszólag nem volt baja.2017 Novemberèben ùjra megműtöttèk,5 alkalommal,de akkor sem volt sikeres,nem èpült fel,most 0-24-ben felügyelet kell rà,mert udejère is van attètje,műteni nem lehet,mert eszmèletlen gyenge,ès 65 èvesen 35 kilò.Fullad,legyen ki kihìvja a mentőt.Az utolsó esèje a hosszabìtàsra a gègemetszès lenne,de ezt ő nem engedi,mert ùgy van vele,hogy ennyi szenvedèd utàn,nem akar tovàbb szenvedni.Sokàig nem làtogattam,mert a szüleim azt szerettèk volna,ha nem az lesz vele az utolsò emlèkem,hogy szenved.Bennem,ès benne is most tudatosult,hogy innen màr nincs vissza.
2018. jan. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Edisszimo válasza:
75%

Szia.Hogy van anyukád? Személyesen még nem tapasztaltam meg,hogy teljesen leromlott állapot után hirtelen jobban lenne ,de csatlakozom az előttem szólóhoz,én is felkészülnék a legrosszabbra.

Nekem édesanyám tavaly juniusban hunyt el.Mondhatom hogy szinte fél év alatt elvitte.

Tavaly nyáron kezdődött,amikor mondta hogy fáj a jobb füle és hólyagos belülről a szája. 3 hónapunkba telt mire kikönyörögtük hogy menjen el orvoshoz.Nyelvgyök rosszindulatú daganata.Szeptemberben megműtötték,és bár ott is akadtak komplikációk 3 hét után hazaengedték. Nehéz volt kiheverni a műtétet de egész jól volt. Aztán kontrollon kiderült,hogy annyira rossz helyen van a tumor,hogy nem tudták teljesen kiszedni ,igy sugárkezelésre küldték Pestre 6 hétre.Mivel messze lakunk a fővárostól,hétvégente hazajárt. Az első 4 hétben egész jól volt ,aztán egyik napról a másikra elkezdett étvágytalan lenni,mindent kihányt.Húsvét után befejeződtek a sugár kezelések de akkorra már 2 hete nem evett,hashajtózta magát. Kontrollon az eredményei jók voltak,mégse tudtunk belediktálni otthon 2 kanál levest sem.Emlékszem a szülinapomon elmentünk hozzá,akkor már nem tudott felkelni ,de tiszta volt a tudata,felült beszélgettünk.Könyörögtem neki,egyen keveset de elutasitott,azt mondta pár nap és összeszedi magát. 2 hét mulva hivtak hogy beszállitották a kórházba.Már eszméletlen volt mikor odaértem,az ügyeletes orvos pedig azt mondta maximum 2 napja lehet hátra.Ez volt egy pénteki napon.Szombat délután 4-kor hivtak hogy összeomlott a szervezete ,már nem tudtak segiteni. Azóta szörnyű bűntudatom van,hogy nem voltam ott utolsó óráiban mellette,hogy járhattam volna sokkal többször hozzá.Folyton arra gondolok ,hogy gyűlöl amiért egyedül halt meg ..... 49 éves volt.

2018. jún. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Edisszimo válasza:
84%
Azt még hozzá kell tennem ,hogy halála előtt 1 héttel volt kórházban kontrollon,már nem tudott segitség nélkül menni,nem látott,úgy kellett szabályosan hazahúzni,mégis azt mondták a kórházban hogy jók a leletei,látták az állapotát mégsem fektették be.
2018. jún. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!