Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha a vérképemen a TSH értékem...

Ha a vérképemen a TSH értékem teljesen megfelelő, attól még lehetséges, hogy pajzsmirigy problémám van?

Figyelt kérdés
A háziorvosom kizártnak tartja, viszont a tüneteim erre utalnak: hőemelkedés, magas pulzus, hajhullás, fáradtság. A véreredményemben minden más értékem szintén tökéletes. Hová fordulhatok még? Nem nyugodtam meg.
2013. máj. 23. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
endokrinológushoz. Vannak más hormon betegségek is amik okozhatnak ilyen tüneteket
2013. máj. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amiket tünetnek leírtál lehet pajzsmirigy probléma jele is,csak az a baj,h van amelyik alul-, van amelyik túlműködésre utal. A hőemelkedés és a magas pulzusszám túlműködésre jellemző, a fáradékonyság és a hajhullás viszont alul működésre. Úgyhogy,ha az eredményeid is normálisak,nagy valószínűséggel nem pajzsmirigy gondod van.
2013. máj. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. A háziorvosom úgy érzem, nem veszi elég komolyan a dolgot... Voltam már nőgyógyásznál, mellkasröntgenem, volt 2 vérvételem, és minden hibátlan... Viszont ezek a tünetek változatlanul fennállnak. A stresszre gondoltunk még, hisz a hajhullást leszámítva a többit az is okozhatja. Szedek Xanaxot is.

5. hete ingadozik a hőm 37,3 és 37,9 között. Ne mondja nekem senki, hogy ez normális...

Az endokrinológiáról olvastam, lehet, hogy az lesz a következő.

2013. máj. 23. 12:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Járjál végig mindent,de ...

Nekem 30 éve magas a hőmérsékletem(általában 37,5-6, a pulzusom nyugalomban 90-100. Kivizsgáltak,még nyirokcsomó biopszia is történt,de semmit nem találtak. Fokozott az anyagcserém,ezért vannak ezek az értékek.

A hajhullás is lehet idegi alapon.

Remélem Neked sincs komoly betegséged!

2013. máj. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves vagy, hogy Te is írtál. Nos, az biztos, hogy gyerekkoromban normális volt a hőm, ha egészséges voltam (36,7-8). Most egy enyhe náthára gyanakodtunk, amire kaptam is gyógyszert. Viszont a hőemelkedés nem múlt el azóta sem... A doktornő azt is mondta, hogy alapból lehet, hogy ilyen a hőm... Ezt nem tudom, hisz ha nincs panasz, eddig sem mértem. Azt tanácsolta, hogy most egy ideig ne mérjem, függesszem fel pár hétig. Ha utána is van, majd folytatjuk a kivizsgálást. Csak én épp ettől függetlenül ugyanúgy aggódok.

Mindenesetre köszönöm a válaszaitokat.

2013. máj. 23. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!