Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges-e, hogy a pajzsmiri...

Lehetséges-e, hogy a pajzsmirigyem túlműködésből átfordult alulműködésbe? Többi lent.

Figyelt kérdés

Kb. 12-13 évesen diagnosztizáltak nálam pajzsmirigy túlműködést, vszínű öröklött hajlam miatt, anyukámnak is volt, őt 2007-ben műtötték vele, azóta L-thyroxynnal rendben van a dolog. Én metothyryn-t szedtem pár évig, de annyira szétszórt vagyok hogy sokszor elfelejtettem bevenni. Aztán néhány évre rá lehúztak a gyógyszerről, mondván rendbe jött az értékem, majd megint szednem kellett 1-2 évig. Kb. 2011 közepe felé lehettem utoljára orvosnál, főiskolához kellett a papír, akkor azt mondták nem kell gyógyszert szednem már.

Azóta nem is voltam dokinál, de tartok tőle, hgoy mi van ha átfordult alulműködésbe. Mostanában híztam, oké mindig is könnyen ugráltak rajtam le-föl 2-3 kilók, de mostanában pár hete úgy látom hogy több ez mint a szokásos jojózás. Nasiztam mostanában, de a pocakom folyamatosan olyan mintha fel lennék puffadva, és nem ettem zabáltam annyit hogy felszedjem így hirtelen. Utánanéztem a többi tünetnek a neten, kicsit mintha száraz lenne a bőröm, de az tény h fázós vagyok és hidegek szoktak lenni a végtagjaim, de engem már kiskoromban is békalábúnak hívtak viccesen a szüleim, mert hidegek voltak mindig a lábaim, pedig kislánykoromban nemhgoy alulműködésem de még túlműködésem sem volt 5 évesen például. Koleszterinszintet pulzust nem tudok mérni. Úgy érzem a szellemi teljesítményem nem romlik, épp ma voltam egy betanításon ahol szokás szerint királyul fogott az agyam, memóriám mindig kirívóan jó volt, ez nem romlott. Ezek csak simán egy pár tünet, ebből senki nem fogja tudni megállapítani, h alulműködésem van-e, tudom el kell mennem orvoshoz, el is akarok el is fogok, ez csak pár támpont, és legfőképp a kérdés: LEHETSÉGES AZ, HOGY VALAKINEK TÚLMŰKÖDÉSBŐL HÉBE-HÓBA GYÓGYSZERSZEDÉS MELLETT ÁTFORDUL ALULMŰKÖDÉSBE? mondjuk úgy is hogy nekem legalább 2 éve nem volt pajzsmirigy gyógyszer a számba. Vélemények, tapasztalatok?



2013. ápr. 22. 17:40
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!