Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ugrótérd ellen mit tudtok...

Ugrótérd ellen mit tudtok javasolni?

Figyelt kérdés

Főleg azoktól kérdezem akiknek ilyenjük volt és elmúlt.

15 éves vagyok, kosárlabdázok, 1 éve van ugrotérdem, aztmondják hogy a megeröltetés az oka. Térdmelegítőt, szorítót hordok(nem csak edzésen).voltam már kétszer fizikóterápián de nemsokat segített. Abba hagyni nem szeretném és műtetni se esetleg van-e rá valami gyógymód?



2013. máj. 25. 12:46
 1/2 Melezor válasza:
Szia, én hasonló problémával küzdöttem, 2,5 éve kezdődött heti 2 foci és 2 kosár volt, természetesen mindent beleadva, mert a sport az egyik legnagyobb örömforrás. Sajnos az eltérő dinamikájú mozgás előhozta nálam is ezt a jelenséget először nem foglalkoztam vele egy gumis szorítót vettem a bal térdemre és áthelyeztem a jobb lábamra a terhelést, na ettől még rosszabb lett az a térdem és a tünetek, sport után megkeményedett a térdem a lépcsőn is alig tudtam lemenni, nem tudtam leguggolni egy 30cm-s magasságú ugrás is fájdalmat okozott, ülés közben a behajlított térdem elkezdett fájni (autóban)ki kellett nyújtanom. Először sebészetre mentem, de a szalagok rendben voltak, így tovább sztk ortopédia, itt 1 évig tartott mire kikönyörögtem, hogy elküldjenek ultrahangra, az orvos először a térdkalács kopásra fogta felírt drága hialuronsavat (persze az ő kódjával kellett megvenni),inkjekciót is adott volna, de azt ebben az esetben tilos, az ultrahang mutatta ki a patella ín nagymértékű gyulladását megvastagodását, az orvos hümmögött, és felírt gyulladáscsökkentő krémet, de amikor megkérdeztem, hogy ez elmúlik e valaha az volt a válasz, hogy ő nem jós... Ezután kezembe vettem a dolgot és utána néztem az interneten, elkezdtem a krémet (flector) jégkockával bemasszírozni az ín területére, ez nagyon jólesett, és a sportot is visszavettem heti 1 focira, de ez is csak úgy ment, hogy vettem egy patella térd pántot ez leszorítja az ínt így nincs olyan érzés, hogy berezonál az ín, tehát lehet vele szaladgálni, de ez sem volt tökéletes,ezért elmenetem a sportkórházba, ott voltam 10 alkalommal gyógytornán, ami biztos hasznos, de az enyém már nagyon rossz állapotban volt. ezután találtam rá a kineziológiai tapaszra, ami egyrészt a terhelést leveszi az adott területről, és a vérellátást is segíti, azóta szinte a régi vagyok, simán leguggolok,tudok focizni , mint régen stb. Nem is drága egy 5m-s tekercs 2500 ft, és fél évig elég (én minden meccsre újat rakok fel és egy hétig fent hagyom). A legfontosabb, hogy most egy kicsit pihentesd a lábad, a jeges masszírozás krémmel, és a NYÚJTÁS! mozgás előtt és után is (én sose csináltam..) És persze a kineziológiai tapasz, nem véletlenül használják az élsportolók. (youtubeon találsz videókat, hogy kell feltenni, patella tendonitis kulcsszóval) Jobbulást!
2013. jún. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 bogi68 válasza:

Igen, nekem is ez van, és rettenetesen fáj.

Én tens készülékkel kezeltem.

Amikor eltaláltam pont azt a területet, pár alkalom után szinte elmúlt.

Szerintem megér egy próbát.

2016. jún. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!