Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tudnátok valamit javasolni...

Tudnátok valamit javasolni torokgyulladás ellen (antibiotikumot kizárva)?

Figyelt kérdés
A lényeg a lényeg: 2 hete néhány naponta nagyon fáj a torkom (piros is), viszont amikor csillapodik, akkor csak ásítás közben fáj. Gondolom, ez torokgyulladás (nem volt még soha, vagy ha volt is, nagyon régen, ezért nem tudom biztosan). De nem szeretnék antibiotikumot szedni, mert az nagyon legyengítené a szervezetemet (ezt sem tudom biztosan, mások mondták tapasztalatból). Naponta iszom egy, vagy két kupaknyi Naturland Nagy Svédcseppet, de azt a kúrát még csak 2 napja kezdtem. Próbálkoztam azzal, hogy hideg vizet kortyolgattam, hogy enyhítse a gyulladást. Előtte való napokban pedig ittam mézes teát, ittam forró teát is, kakaót is. Vettem be párszor gyulladáscsökkentőt. Egyik sem hatott. Ja, meg egy nap meleg vizes ruháztam a torkomat. Nincs még valami lehetőség? :S

2013. márc. 20. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Torokfertőtlenítő kell ilyenkor, pl. Septofort, Mebucain. A hideg víz abszolút nem jó erre, ne is alkalmazd. A svédcseppet emésztésjavítónak használjuk. Sok mézes tea melegen, C-vitamin kiegészítésként használható. Ha gennyes gyulladás alakulna ki, akkor irány a háziorvos és fel fog írni antibiotikumot, mivel a szövődmények súlyosabbak lehetnek. -Egy gyógyszerész-
2013. márc. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves gyógyszerész! :)
2013. márc. 20. 22:04
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, igen, Septofortot is eszegetem, de az sem segít. De még a többit megpróbálom, amit javasoltál. :)
2013. márc. 20. 22:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Tantum verde szopogató tabletta - szintén torokfertőtlenítő. Nálam ez a legjobban bevált ilyenkor.
2013. márc. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2013. márc. 20. 22:10
 6/6 anonim válasza:
Langyos sós, vagy szódabíkarbonás vízzel öblögetni,1 dcl víz + 1 kávés kanál valamelyik a fentiekből naponta többször. Nekem fül-orr-gégész orvos ajánlotta, bevált.
2013. márc. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!