Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Túlzott puffadás ellen valami...

Túlzott puffadás ellen valami vénynélküli gyógyszer tudnátok javasolni?

Figyelt kérdés

Úgy natúr az egész nap folyamán azt érzem h fel vagyok puffadva.

Egészségesen táplálkozom, csak hazai ételeket (főzelékek, levesek, főttételek...) vegyesen mindent. Kerülöm a mesterséges dolgokat (MCDonalds, Cola,...)

Napi 3 étkezés mellett 2,5-3 liter folyadékot fogyasztok.

Nap közben sok stressz ér, lehet az is oka a puffadásnak.


Azonban most inkább valami gyógyszert probálnék ki először és nem pszichomokusokhoz mennék


2011. nov. 4. 08:27
 1/1 walholl ***** válasza:

Naponta hányszor, mennyit eszel? Szerintem próbáld ki, hogy inkább több alkalommal eszel kevesebbet, nem leterheled a gyomrod egy kiadós ebéddel, vacsorával. Tejtermékekkel hogy állsz? Mikor nálam elkezdődött a laktózintolerancia, akkor én is mindig felvoltam puffadva, utána jött a többi gondom, gyomorfájás stb. Egy időre szüneteltesd őket, válassz könnyen emészthető ételeket, gyümölcs, zöldség, sovány hús...

Viszont van még egy tippem.

"Egészségesen táplálkozom, csak hazai ételeket (főzelékek, levesek, főttételek...) "

Most nem vagyok benne biztos, hogy ezt hogy értetted. Az étkezéseid általában leves, főzelék stb.? Az emberi emésztés a szilárd kajára van programozva. Testépítőknél ezért nem szabad túl sok proteinturmixot inni, mert a sok folyékony táplálékbevitel okozhat gyomorpanaszokat, emésztési gondokat. Erre is figyelj.

A stresszen meg tudom milyen rohadt nehéz, de próbálj változtatni, ha nem akarsz gyomorfekélyt. Én is mindig lelkiismeretes voltam, aztán rájöttem hogy magamat barmolom szét, a hülye barmok akik felhúznak meg megússzák. Most már azért se.

2011. nov. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!