Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Please: mikor forduljak...

Berti12 kérdése:

Please: mikor forduljak orvoshoz? Szerintem amikor megittam 3 deci jégideg vizet azóta kezdet el fájni a torkom. Beszélek akkor is fáj. Mit tegyek a gyorsabb gyogyulásért. Ma szerda van szombatig rendbe lehet jönni?

Figyelt kérdés
már 3 napja fáj a torkom.nagyon keveset ittam meg ettem ebben a 3 napban.szedek torokfertőtlenitőt meg garganiizálok

2013. máj. 29. 07:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Meleg mézes tea és Strepsils.
2013. máj. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

D-vitamin, C-vitamin.

Só, szesz, strepsils helyileg fertőtlenítenek, ez igaz. A vitaminok az immunrendszer megfelelő működéséhez (is) alapvetőek, állandóan fogyasztani kellene őket - étellel, napfénnyel (D), kiegészítéssel.


Meleg gyömbértea, mézzel. Ez minden típusú felső légúti kórra ideális. Egyébként meg tudni kellene hogy száraz kaparás vagy nyálkás cucc.. Szóval gyömbér és méz, és melegen.


Gargalizálás jó. Nem bíznék benne hogy szombatig rendbe jön, a torok gyulladása az már nem egy semmi állapot, ott konkrétan fertőzés van. Tehát olyan állapotban van a tested hogy az ki tudott alakulni, sajna ezért a gyógyulás sosem 1-2 nap. De ettől még relative jól lehetsz, úgyhogy pihenést, jobbulást!

2013. máj. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
mar egyebkent egyhult a fajdalom a trokomban tegnap jobban fajt...egyebkent mas bajom nincs csak a torkom faj..a torkom viszont nagyon piros...remelem szombatig elmulik :/
2013. máj. 29. 09:34
 4/10 anonim ***** válasza:

Bízni lehet benne!! :)

A pozitív hozzáállás elvileg kihatással van az egészségünkre, immunrendszerünk működésére.. úgyhogy csak fel a fejjel :)

2013. máj. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
most neztem meg a torkom eleg piros.meg vannak olyan patanas szeru kiutesek a torkomon az mi lehet?
2013. máj. 29. 12:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha erősen fáj, a manduládnál vannak a fehéres pöttyök akkor a tüszős mandulagyulladás legszembetűnőbb tüneteivel rendelkezel.
2013. máj. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
egy feher potty van a torkomon oldal......de a nyakamat amikor oldalrol nyomogaton akkor faj
2013. máj. 29. 13:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Holnapra lesz még több is :D (muszáj humorral kezelni, mégsem sírhatunk mert lebetegedtél).


Told a c-d-vitamint, és inkább alkoholmentesen fertőtlenítsd a torkod. Egy részt az alkohol nagyon csípne, az immunrendszert sem éppen erősíti.


A torokfertőtlenítők és a sós víz biztos hogy jók.

2013. máj. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
de már a torkom fáj hétfőtől és most ma néztem meg először a torkom és volt egy a fehér kis pattanás szerű akármi....holnap felkeresek egy orvost..amugy semmilyen más bajom nincs csak fáj a torkom
2013. máj. 29. 13:46
 10/10 A kérdező kommentje:
meg az h tuszos mandulagyuladast elehet kapni hideg gyumulcsletol mert foci edzes utan hazamentem es megittam 3 dc hidegvizet a sajat poharambol otthon
2013. máj. 29. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!