Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kedden rakták fel a fogszabály...

Kedden rakták fel a fogszabályzót a felső fogsoromra. Magában nem fáj, de ha hozzányúlok vagy véletlenül valamibe beütöm (fogmosás közben) akkor eléggé fáj. Normális ez a fájdalom? Meddig fog tartani?

Figyelt kérdés
A fogmosás is iszonyatos. Kaptam külön fogkefét, ami a fogszabályzósoknak van, azzal mosom a fogam. A számat nem törte fel (eddig).
2013. máj. 29. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy normális. Lassan hozzászoksz, eleinte legyél óvatosabb! De senki se halt még bele a fogszabályzásba, nyugi! :) Szerintem kb 2 hét, és minden oké lesz, meg fogod szokni.
2013. máj. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Gondolom, hogy senki nem halt bele a fogszabályzóba :D

Kb. két hét múlva kell mennem kontrollra, akkor fog húzni rajta :D Logikus alapon, azután is fog fájni, de remélem, nem olyan sokáig. Most nem eszek semmi keményet, mivel nem is ehetek. Édeset csokit eszek stb. de azt is felvágva és csak szopogatom :D Kb. mikortól lehet látni változást? Mármint kb. mikor lehet észrevenni, hogy már változott valamit a fogsorom kinézete?

2013. máj. 29. 21:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát ezt nem lehet így előre megmondani, de egész hamar látni fogod a változást!
2013. máj. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen... Sok helyen (fórumokon) láttam, hogy elején mindenki legszívesebben saját kezével tépte volna le, de kitartás a fontos... Én csak olyakat akarok enni, mint előtte :D
2013. máj. 29. 21:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de nem fogsz. Nekem is volt, barátnőmnek is volt fogszabályzója, én mindig óvatos voltam, ő meg ugyanúgy harapott megminden. Nekem semmi baja se volt, neki meg folyton leesett. Ehetsz majd bármit, de azért legyél óvatosabb. :)
2013. máj. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hogyhogy leesett? Nekem ez állandó. Nem akarok köveket enni, óvatos leszek, de azért meg tudjam rágni a kicsit keményebb ételeket is, pl. a tésztát, húst stb. :D


Egyébként miután leveszik, azután is fáj, ha keményebb ételeket eszik az ember?

2013. máj. 29. 21:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy-két brekett esett le neki. A hús meg a tészta nem is kemény :D de mondjuk almába ne harapj :D Ha leveszik, utána már nem fáj semmi.
2013. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem is szeretem az almát :D Hát nem kemény, da most még egy sima tésztadarabtól is szétmegy a fejem :D
2013. máj. 29. 22:05
 9/11 anonim ***** válasza:
Kitartás, hamarosan megszokod! :)
2013. máj. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Teljesen normális ez a fájdalom, de meglátod a hónapok elteltével az aktiválás sem fog nagyon fájni! Az meg hogy mikor látsz változást változó! Nekem 2 hónap alatt nagy változás lett! Ez függ attól is hogy mennyire engedelmeskednek a fogaid!

Ha normálisan fel vannak ragasztva a brekik akkor nem fog az olyan könnyen leesni! Én eszem mindent mint azelőtt, vagyis majdnem mindent... nem rágózok, mogyorót, mandulát kerülöm de volt már hogy ettem! Almát meg összevágod! A kukoricát sem fogod tudni harapni szerintem!


Most még pár napig fájni fog, hozzá kell szoknia a fogaidnak hogy ilyen nyomás lett rajtuk! Egyél pépeseket, leveseket, főzelékeket és kockázz fel mindent! Én még az ishlert is késsel villával ettem! :D

2013. máj. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!