Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A cukorbetegség lerövidíti az...

A cukorbetegség lerövidíti az élettartamot?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat! 23/L

2013. jún. 1. 22:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha nincsen kezelve. Ha betartják az utasításokat, diétát, és sikerül beállítani a cukorértéket, akkor ugyanolyan lehet az élettartamuk, mint másoknak.
2013. jún. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha kezelve van rendesen (beleértve a diétát és a sportot is), akkor nem.
2013. jún. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Sajnos igen. Néhánny évvel, talán tízzel minimum, ha szigorúan tartod a diétát, akkor is. De ez nagyon sokmindentől függ.
2013. jún. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, és nem értek egyet az utolsó hozzászólóval. A cukorbetegség következményeit, mint az ideg-, vese- és szemkárosodást, érelmeszesedés súlyosbítását mind a magas vércukorszint okozza. Ha a vércukorszint normális, (diéta, sport, gyógyszer, inzulin) ezek a károsodások nem jönnek létre, tehát nem rövidíti meg az élettartamot.


Tudni kell azonban, hogy a kettes típusú cukorbetegségnek sokszor oka az elhízás és a mozgásszegény életmód. Hiába van rendezve a vércukorszint, az elhízás maga okozhat még millió más betegséget, ami megrövidíti az élettartamot (daganatok, érelmeszesedés, infarktus, stb.)-viszont ezek már az elhízás következményei, és nem magas vércukorszinté. Tehát tisztán nézve maga a cukorbetegség, ha kezelve van nem rövidíti le az életet.

2013. jún. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem pedig mindenképp csökkenti. Ha valaki nagyon odafigyel, lehet h kevesebbel de csökkenti. Egy egyes típusú cukorbetegnél pl statisztikák szerint 20 évvel. Pedig ők ugye nem elhízottak. Akármilyen jól is kezeli valaki magát, az anyagcsereháztartása akkor sem lesz tökéletes. Hiába, ezzel együtt kell élni.
2013. jún. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
jah, egyel előtti voltam.
2013. jún. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nyugati zsákutca kezeléssel: igen.

Az inzulinkezelés, a sok ch fogyasztás.. az egész ahogy van csak maszatolás, és hát sajnos káros. Közben az anyagcserezavar is megmarad.. Miközben 2TD-re tökéletes gyógymód létezik.. És nincs még lázadás az emberek részéről, hogy félrekezelik, gyógyszerezik őket? Találó ránk a szó: páciens. A páciens szó a türelemből lett képezve. Nagyon nagy tisztelem azok felé, akik az egészségükkel kapcsolatban 'páciensek'.


Egyébként meg ha fél év alatt meggyógyul valaki (leredukálja a keményítő, cukor, tej fogyasztását nullára, megszűnik a gyógyszerigénye, kilép a betegséget okozó ördögi körből) akkor gyakorlatilag semmi életminőséget negatívan érintő hatás nem marad.


Lerövidíti az életet és csökkenti az életminőségét ha egész életen át 'kezelik' de nem gyógyítják meg az állapotot. De nem kell hogy így legyen.

2013. jún. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Azért kérdeztem, mert pár napja voltam hüvelyi ultrahangon,mert 3 hónapig nem jött meg, és azt mondta az orvos, hogy lehet,hogy inzulinrezisztenciám van, ezért kért egy vérvételt, amin megnézik az inzulinszintemen. Azt is mondta,hogy petefészek-anyagcserezavarom van. Jöbőhéten megyek majd a vérvételre, nagyon félek, szerintetek az inzulinrezisztencia a cukorbetegség előjele? Az ultrahang eremdényen az is rajta volt,hogy PCOS felmerül.:(

El vagyok keseredve.:(

2013. jún. 2. 11:59
 9/13 anonim ***** válasza:

Hmm, pedig legjobb tudásom szerint értelmetlen elkeseredni. A PCOS és a cukorbetegség is gyakori anyagcsere/hormonzavarok, ma javítottak ki hogy nőknél a PCOS 10-15% gyakoriságú..


Nem eszel cukrot, lisztet, hüvelyest stb. és rendbe jössz. Oké, nem 2-3 hét alatt, ez világos.. de ha ügyes vagy (és most azért írok hogy ügyes lehess) akkor nem kerülsz bele az életen át tartó cukorbetegség körhintájába, hanem mielőtt még igazán belelendülnél rendbe jössz.


Ezt olvasd el

[link]


Kis lelkesítő:

[link]


[link]

ITT az utolsónál felhívja a figyelmet a fokozatosságra. Ez szükséges, cukorbetegség, IR mellett nem lehet egészségesként kezelni az embert és így egészséges táplálkozásra fogni. Lehetni lehet csak bekómázik tőle, így egy kis fokozatosságra van szükség. Ezt jó esetben orvossal konzultálva végig lehet csinálni.

2013. jún. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a rengeteg negatív szavazatot. Orvostanhallgatóként nyilván analfabéta vagyok, és nem tudom mit beszélek, mikor azt mondom, a cukorbetegség csökkenti a várható élettartamot. Nyilván kuruzsló vagyok, és pénzsóvár, és teljesen feleslegesen tanulok több mint tíz évet az emberi test működéséről, mert valaki valahol olvasott egy cikket és sokkal de sokkal okosabb lett nálam. Nyilván mindenki tisztában, van olyan szavakkal mint ketoacidózis, vagy ketontest, vagy bizonyára mindenki tudja az inzulin leírhatatlanul bonyolult szabályozószerepét, amihez gratulálok, hisz ezt még tudtommal nem érti senki sem közülünk, ostoba orvosok közül. Nyilván az antibiotikumok és a szívműtét csak pénzcsinálásra jók, és a fertőző betegségek, amiben a múltban ezrek haltak meg, csak kitalációk, úgyhogy könyörögve kérlek titeket nehogy beoltassátok a gyerekeiteket. Hiszen mi csak a fiatalságunkat és a lelki egészségünket szenteljük egy alulfizetett, tiszteletét vesztett szakmához, nevezetesen az emberek gyógyításához. Kérlek titeket egyetek gyökereket, remélem boldogok, és egészségesek lesztek tőle.
2013. jún. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!