Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Melyik tipusu cukorbetegseg a...

Melyik tipusu cukorbetegseg a sulyosabb, az 1-es vagy a 2 -es?

Figyelt kérdés
Csak azert kerdezem, mert en ugy tudom, vagyis arra kovetkeztettem hogy a 2-es tipusu a sulyosabb, de lattam itt a gyk-n egy kerdesnel,hogy azt irtak, az 1-es tipusu a sulyosabb.
2013. jún. 2. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es. Egyrészt az korábban alakul ki, így hosszabb ideig áll fenn. És minél hosszabb ideig áll fenn, annál nagyobb az esély a különböző szövődményekre.

A kettes típusú ezzel szemben alapból nagy eséllyel megelőzhető lenne a megfelelő életmóddal. De ha már ki is alakult, jelentősen javítható diétával, fogyással, mozgással és gyógyszerekkel.

Az 1-es típusúnak állandóan szúrnia kell magát inzulinnal.

2013. jún. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem 2.-es. 1-nél sokkal jobb a helyzet, bár hosszabb az időtartam, de inzulinnal rengeteg dolgot meg lehet csinálni, amit cukorgyógyszerrel nem.
2013. jún. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Második: A 2-es típusúnak is lehet inzulint adni......
2013. jún. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ahhoz hosszú évek kellenek, mire 2.-es inzulinos lesz, pluszban akkor rosszul csinálja az egész kezelést, mivel akkor leáll a hasnyálmirigy termelése.
2013. jún. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bocs, de hülyeségekkel érvelsz.

Az 1-es típusú cukorbetegségnél tropa a hasnyálmirigy endokrin része. Nem termel egy csepp inzulint se, örök életében szurkodnia kell magát. És bizony inzulinnal nem lehet mindig tökéletes szinten tartani a cukrot. Hiába diétázik mellette, hiába adagolja normálisan, egy kis sport, egy kis stressz és már az egekben a cukra.

Linzben nem egy olyan fiatal (30 éves) embert láttam, aki vesetranszplantra várt, mert kinyírta a veséjét a cukorbetegség.

30 éves korára!!!!



Ezzel szemben a 2-es típusú akár meg is előzhető. Ha időben elkapják, még akkor, mikor csak IR van, meg magasabb inzulinszint, akkor diétával TELJESEN meggyógyulhat.

De ha szednie is kell gyógyszert, sokkal jobban karbantartható.


Hidd el nekem, az egyes típusú sokkal szarabb.

2013. jún. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hülyeséget írok? 6 éve 1-es vagyok, és tudom miről beszélek. Érdekes módon nekem sose volt rossz eredményem, hülyeség hogy nem lehet rendben tartani, csak akarni kell.
2013. jún. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Na meg azért az se mindegy, hogy 30-40 évesen megy szét a veséd, vakulsz meg, vágják le a lábad stb, vagy mondjuk 70 évesen...
2013. jún. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

De a 2-est is rendben lehet tartani!!!! Csak azt még pluszban meg is lehet előzni, meg sok esetben meg is lehet gyógyítani!

e meg csinálhatsz akármit, nem gyógyulsz meg. Legalábbis még nincs rá terápia.

2013. jún. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az 1-est is rendben lehet tartani, bár gyógyítani nem lehet. Attól függetlenül optimális vércukorértékeknél nincs szövődmény.
2013. jún. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen. De ugyanígy rendben lehet tartani a 2-st is.

Csak az 1-est mondjuk 60 éven keresztül kell rendben tartani, a másikat meg 20-30 évig. Nem mindegy.

Meg ahogy már mondtam, a 2-es megelőzhető és sok esetben kezelhető. Az 1-es nem.

2013. jún. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!