Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet lisztérzékenység?

Ez lehet lisztérzékenység?

Figyelt kérdés

A páromnak kisgyermek kora óta vannak emésztési problémái, amivel sajnos nem foglalkoztak. A mai napig sokszor megy a hasa, előtte heves fájdalommal járó görcsei vannak. Sokszor puffadt. Orvos nem vagyok, de már régóta gyanakszom arra, hogy talán lisztérzékeny. Általában pékáruk, tészták, pizza, stb. fogyasztása után jelentkeznek nála ezek a problémák. És mindkét karján piros foltok jelentek meg, ott a bőr eléggé száraz is. Kezdetben elég kis méretű volt, és csak az egyik hajlatban volt látható, de aztán egyre nagyobb és kiterjedtebb lett, majd a másik karon is megjelent.

Így nézett ki: [link]

Mivel volt egy kis feleslegünk, elkezdtünk pár hete diétázni, elhagytuk a lisztes ételeket. Azóta ezek a panaszok elmúltak nála, és a bőrén lévő foltok is eltűntek, már csak annyi maradt, hogy szárazabb egy kicsit a helye. Viszont tegnap este egy esemény miatt pizzát ettünk este. Hajnal 4 és 5 között arra ébredt, hogy újra görcsölni kezdett és utána hasmenése volt. Szerintetek ez lehet lisztérzékenység? Mindenképpen elrángatom az orvoshoz, mert aggódok érte. :/


2013. jún. 14. 12:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne? Nem is értem a kérdést. Nem kell orvos, ne egyen glutént. Én is így jártam, az orvos tojt rá, mert úgysem tud vele mit csinálni, diétázni kell azt mondta. Ráadásul sok esetben ki sem mutatható, esznek tovább és szenvednek, mondván nincs semmi bajuk. Sokaknak ez tragédia, hogy Úristen nem ehetek kenyeret meg pizzát.


Ha jobban van a diétától akkor folytatni kell, ennyi. Én is ezt csináltam. Ez nem halálos betegség, csak ha sz@rik rá élete végéig, de aggódni nincs igazán miért.

2013. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!