Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A lisztérzékenyek mit esznek...

A lisztérzékenyek mit esznek kenyér helyett?

Figyelt kérdés

2013. máj. 21. 10:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%

Semmit. Az igazi ember nem eszik semmit kenyér helyett.


Beteges szokás, de az emberek többsége eszik kenyeret ételek helyett.


Aki lisztérzékeny vagy ad valamit is az egészségére, az nem kenyér 'helyett' eszik zöldségeket, húsokat, hanem ezeket eszi mert ezek értelmes élelmiszerek.


Egyébként vannak gluténmentes lisztek..

2013. máj. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Esznek például rizst, kukoricát, ha nem a paleót követik. Ha a paleót követik, akkor zöldséget esznek hússal.
2013. máj. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Rizs, kukorica, qinoa, amarant.. van sok gluténmentes keményítődús növény amikből lepényeket, kenyereket is készítenek, bizony.


Például valahol eleve a kukoricakenyér terjedt el. Kína nagy részében sem esznek búzát, viszont rizslisztből vannak tök jó finomságaik, tésztáik.

2013. máj. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

az 1. és 2. válaszoló megmondta a lényeget. ez van.


a kérdésedre válaszolva:semmit!


mi az a liszt? :-)

2013. máj. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
mi az a kenyér?
2013. máj. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
végülis arra gondoltam, hogy mit esznek a közismert búzalisztből készült kenyér helyett. És én egy kis faluban élek, ahol a kisboltban másmilyen kenyeret nem is lehet kapni. Gondolom egy hipermarketben van választék a lisztérzékenyek számára is. Hát engem ez érdekelt volna, hogy milyen gluténmentes dologgal helyettesítik a "mundennapi kenyeret".
2013. máj. 22. 08:18
 7/21 anonim ***** válasza:
54%

Paprikáva, hagymával, retekkel, karalábéval, salátáva, hússal, zsírral, gombával, tojással, hallal:

AZAZ ÉTELEKKEL 'helyettesítik' az amúgy fogyasztásra nem alkalmas, egész népeket megbetegítő, háború és éhínség idejére kényszertápláléknak kitalált szerencsétlen módon elég rosszul emészthető keményítőforrást, azaz a búza lisztet.

2013. máj. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Akkor, ha jól értem, te nem is eszel kenyeret, se sütiket, se tésztákat, se palacsintát. S ha jól gondolom, ezt saját elhatározásból teszed, nem azért, mert beteg vagy. Ez a paleolit táplálkozás, ha jól tudom?! Így már nem is vagyok annyira kétségbeesve, hogy ha esetleg lisztérzékeny lennék, akkor sem fogok éhen halni.
2013. máj. 22. 10:08
 9/21 anonim ***** válasza:
Lényegében jól sejted, az pedig biztos hogy nem fogsz éhen halni. :D
2013. máj. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Gluténmentes gabonák lisztjéből sütnek kenyeret :) Kukorica, rizsliszt például fogyasztható. Van sok féle gm lisztkeverék, azokból sütjük a kenyeret.


Egy lisztérzékeny :)

2013. máj. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!