Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez mi lehet? Lisztérzékenység?

Ez mi lehet? Lisztérzékenység?

Figyelt kérdés

Már körülbelül 5 hónapja étvágytalan vagyok, pontosabban nem érzek éhségérzetet, mintha mindig tele lennék. A hasam nagyon puffad, reggel is, amint eszek kicsit már rögtön felpuffad. Hígabb széklet is jellemző. Vashiányos vérszegénységem is van/volt, amit vastablettával kezeltek, a vérvizsgálat pedig az értékek normalizálódását mutatta, ami azt jelenti, hogy felszívódik a vas.

Gasztroenterológiai vizsgálat folyamatban van... Most sikerült csak időpontot kérni, háziorvosváltás után, mivel ő nem törődött a problémáimmal.



2013. máj. 26. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ételérzékenység, felszívódási zavar - nem könnyű ezeket diagnosztizálni, gyomortükrözés, terheléses vizsgálat kell hozzá.
2013. máj. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lisztérzékenységre ma már van egy egyszerű teszt, amit a patikákban lehet kapni. Bemész, kérsz egy ilyet és megcsinálod. Ártani nem árthat. Egy vércsepp szükséges hozzá.
2013. máj. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a teszt nem biztos és drága

lehet lisztérzékenység is csináld végig a vizsgálatokat és akkor kiderül!

biopsziát lehet altatásban is:)

de persze az is lehet hogy teljesen más

2013. máj. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fogytál is? Mg hiány? Görcsök? Pl. lábad éjjel? Kiütések? Ekcéma? Nálam ezek voltak, + a hasmenés, puffadás, néha hasfájás és vashiány. Lisztérzékeny vagyok, 30 évesen derült ki.
2013. máj. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, mindenképp elmegyek a vizsgálatokra, csak júliusra kaptam időpontot, azt kivárni még jó buli lesz.

Fogytam is, 4 kilót, mert amikor elkezdődött, annyira nem volt étvágyam, hogy alig ettem, kb napi 2 pirítóst, azonban később rájöttem hogy ennek nem lesz így jó vége+ gyengének is éreztem magam, ezért mostmár napi 5x eszek, kis adagokat, amennyi lefér, ami nem sok.

Görcs, hát kimondottan görcs nincs, néha érzem, hogy fáj a kezem-lábam. Ekcéma nincs, csak fehér foltok a kezemen, ami a bőrgyógyász szerint nem vitiligo, szóval ehhez is köze lehet. Ja és néha fáj a gyomrom is, szóval lehet ott (is) van valami bibi.

Köszönöm az eddigi válaszokat. A tesztet meg valószínűleg megveszem, 1 próbát megér.

2013. máj. 27. 14:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi újság veled?
2013. júl. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm érdeklődésed. :)

A teszt negatív lett, szept.ben megyek vastagbéltükrözésre IBD gyanúval. Pillanatnyilag ennyi a helyzet...

2013. júl. 20. 21:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Értem, az IBD-t nem tudom mi, de utánanézek, csak az IBS-t ismerem. Gyógyulj meg!
2013. júl. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!