Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a kézfejemen? Először...

Mi lehet a kézfejemen? Először piros folt, majd hólyag.

Figyelt kérdés
Tegnap arra ébredtem hogy egy piros folt van a kezemen, kb. 1cm átmérőjű. Nem zavart, azt hittem valami szúnyogcsípés. De édesanyám és a párja meglátta, és azt mondta bőrgomba. Megijedtem és egyből rákentem canesten krémet. Később interneten megnéztem képeket a bőrgombáról,az én foltom egyáltalán nem úgy nézett ki. Canesten helyett neogranormont kentem rá, mert az enyhíteni szokta a gyulladást. Hát lett rajta egy nagy hólyag, pontosabban a piros folt egy hólyaggá alakult. Mi a fene lehet ez, valami rovarcsípés? Nem tudom hogy ha nem kentem volna rá a neogranormont, akkor is felhólyagosodott volna. Nem gondolom hogy bőrbetegség, mert sehol máshol nincs rajtam, nem terjed. Nem viszket, amíg nem volt rajta hólyag, enyhén égető érzés volt, most már csak a hólyag feszíti a bőrt.
2013. jún. 17. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyógyszert nem szedtél mostanában? Esetleg nem értél valamilyen növényhez?
2013. jún. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem emlékszem pontosan melyik nap, de bevettem egy fél Panalgorint ami láz- és fájdalomcsillapító,valamint gyulladáscsökkentő, én fejfájásra vettem be, de ilyet most szedtem először. Quarelint és Algopyrint máskor is szoktam szedni, de gyógyszerallergiám nem volt eddig soha. A kertben szoktam tevékenykedni, de kesztyűt húzok mindig. Nem találkoztam olyan növénnyel,gyommal mostanában ami ismeretlen lenne. De szerintem ha gyógyszer okozná, nem csak egy helyen jött volna elő.
2013. jún. 17. 12:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez ne így van. Létezik egy ,olyan allergiás reakció gyógyszerre,ami csak 1 helyen okoz elváltozást. A neve fix gyógyszer exanthema,de ilyet pl. növénnyel való érintkezés is kiválthat. Az sem garancia,h eddig nem voltál érzékeny valamire. Allergiás reakció bármikor elkezdődhet,akár már használt anyagra is. Szerintem mutasd meg bőrgyógyásznak.
2013. jún. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tegnap elmentem és júliusra adtak volna csak időpontot... Én ezen ledöbbentem hiszen a bőrgyógyászati probléma nem olyan mint egy szemvizsgálat ami nem oszt nem szoroz ha két héttel később mész. És ha valakinek valami fertőző terjedő problémája van addigra lerohad a keze lába?

Még szerencse, hogy a háziorvoshoz el tudtam menni és felírt valami krémet (azt mondta hogy valami ekcéma jellegű a dolog) de mindent ő sem ismerhet mert nem bőrgyógyász.

Szóval ennyit erről az egészségügyről... mert én inkább vártam volna aznap három órát míg sorra kerülök, mint két hetet. Lehet hogy fogszabályzásnál bejön ez az időpontos rendszer, de a bőrgyógyászaton szerintem nem.

2013. jún. 19. 11:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazad van. Kenjed,amit adott és ha nem múlik menj vissza a háziorvosodhoz. Neki lehetősége van u.n. Sürgős beutalót adni,amit időpont nélkül el kell fogadni.
2013. jún. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!