Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kicsit rémisztő. Mi lehet a...

Kicsit rémisztő. Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Kb 2 éve kezdődött egy olyannal hogy munka közbe megszédültem és majdnem össze estem. Akkor kimentem a levegőre és egy óra múlva már tűrhetően éreztem magamat, de émelyegtem nagyon. Akkoriban rengeteget dolgoztam, és rengeteg energia italt is ittam meg dohányoztam. ezt követően viszonylag rendszeresen volt hányingerem, szédültem, légszomj is kerülgetett, vert a víz is és néha összeesés határán voltam. Fél év múlva a tünetek elmúltak, de háziorvos se tudta hogy mi a baj. (szerintem túlhaszoltam magam) Az energia ital fogyasztását kerültem, de a reggeli kávé megvolt... Tavaj nyár végén eggyik reggel felébredtem és leföztem a kávémat, és amikor rágyújtottam és megittam a kávét, megint hányingerem lett, szédültem, és nagyon erősen dobogott a szívem. Lassan, de nagyon nagyokat dobbant. Ezután már nem is kávéztam és rá se gyújtottam azóta. Alkoholt nem fogyasztok soha. Télen volt egy olyan momentum, hogy fájt a mellkasom, és a szívem "kopogott"!!! Szabad füllel hallani lehetett hogy ahogy ver a szívem, valami kopog a mellkasomban. Egy két hét múlva el múlt a fájdalom is amit az orvos tüdőgyulladásnak hitt és azzal kezelt, és a kopogás is abba maradt. Azóta nagyon ritkán voltam csak rosszul.

Kb másfél hónapja voltam jogosítványhoz alkalmasságin, és EKG-ra raktak azzal a címszóval hogy régen volt EKG-m. A gép össze vissza pittyegett, és az ápoéónő is elég sápadtan jött vissza hogy valami nem jó. Akkor ott szívritmus zavart mondott a doki, de egy sima háziorvos, és tovább küldött EKG-ra. Ettől függetlenül megkaptam az alkalmasságit. Azóta hogy mondta hogy a szívemmel lehet hogy van valami, azóta szokott szúrni is meg fájni de valószínűleg csak bemagyarázom magamnak. Vagy már én sem tudom...

Szerintetek mi lehet a baj? Félek hogy elég súlyos dolog lehet.

22 éves vagyok amúgy



2013. jún. 18. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem stressz okozza, de követelj ki a háziorvostól beutalót egy szívultrahangra és egy terheléses EKG-ra.
2013. jún. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Beutalót azonnal adott...én egyből fel is hívtam, másfél hónappal ezelőtt. Csak olyan jó a magyar gyógyászat, hogy Július 26.-ára kaptam időpontot!!! Addig meg dögöljek meg... :D
2013. jún. 19. 14:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelmű, hogy pszihoszomatikus beteg vagy. (Pánik betegség) Menj el azért EKG-ra , de a szív nem szokott csak úgy "szúrni" , az max a tüdőd lehet, de az sem alkalom szerű lenne pont mikor rosszul vagy. Ahogy leírtad, hogy "hallod a szived dobogását" stb... Teljesen ráillik. Stressz okozza, különböző neurotranszmitterek helytelen termelődése stressz miatt. Vegyél HOVÁ-t, recept nélkül kapható gyógyszer, pihenj többet stb... Ha nem muli el akkor meg pszihiáter felirhat gyógyszereket, csak azokkal az a baj, hogy hozzászokást okozhatnak.
2013. jún. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!