Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megnagyobbodtak a nyirokcsomók...

Megnagyobbodtak a nyirokcsomók az ágyékom mellett jobb oldalt. Mitől?

Figyelt kérdés
ma reggel fölkeltem, és azt vettem észre, hogy az ágyékom melett jobb oldalt meg bal oldalt is, kicsi kemény csomók tapinthatók ki. ez melett fáj is. pl felállok, vagy mozdulok.. eddig azt hittem hogy vakbélgyulladás lesz, mert az környékén fáj. voltam is orvosnál, ott már mondták hogy egy kicsit meg van nagyobbodva, de nem ennyire. el is küldtek, mondták hogy ez nem vakbél, csak a nyirokcsomók megnagyobbodtak, és azért fáj. mitől lehet? vagy mit tegyek? 15/F

2013. júl. 2. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Menj el újra az orvoshoz, ha mindkét oldalon vannak és érzékenyek is, akkor ki kell vizsgálni, hogy mi okozza, többféle oka is lehet. Elmehetsz a háziorvoshoz, de sebészetre is ilyen panasszal.
2013. júl. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de mi okozhat ilyet 15 évesen? rák? vakbélgyulladás? felfázás? vagy mi? és nincs későn ha holnap megyek el?
2013. júl. 2. 14:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Úristen, ne aggódj ennyire. A nyirokmirigyek a környező szöveteket tisztítják, tehát ha nagyobbodik/keményebb/fájdalmas, az csak azt mutatja valószínűleg, hogy van valamilyen gyulladás a környéken és a nyirokmirigyed is bántja, miközben az ürítené a kórokozókat. Ha náthás vagy, akkor az áll alatti nyirokmirigy szokott fájni például, nem kell megijedni. Mindenképp igyál sok folyadékot, hogy segítsd az ürülését, meg háziorvoshoz is tudsz menni ezzel. Amúgy honnan küldtek el, milyen orvostól?
2013. júl. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne gondolj mindjárt rákra, lehet csókbetegség is, de sok egyéb más, bármilyen gyulladás a szervezetedben, ráérsz holnp is elmenni, keresd fel a háziorvost.
2013. júl. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
szinte az összestől... voltam kóráhzba 4 napig vakbélgyanúval ez volt 1 hónapja.. elküldtek, mert nem találtak semmit.. tehát (vérvétel, ultrahang, stb.) mind negatív lett. utána be kellett mennem az ügyeletre, mert megint el kezdett fájni, ott már ugye mondta hogy észlelte a nyirokcsomók megnagyobbodását. (megmondom őszintén egy kicsit Hipochonder vagyok).. de ez most nem lényeg.. na ugye gyulladás is okozhatja.. és akkor mi van ha mégis vakbél?!.. lázam nincs MÉG, étvágyam van, székletem normális, tehát.. nem is tudom
2013. júl. 2. 14:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Nézd, ha ennyi tüneted van összesen, akkor nem valószínű, hogy a vakbél. Lehetséges, hogy ha vakbél gyanúval voltál kórházban volt valami gyulladásod és még mindig van mit ürítenie a nyirokmirigyeidnek. Ha ennyi helyről elküldtek, akkor higgadj le, hogy nincs komoly bajod, igyál sok folyadékot, lehetőleg vizet, erősítsd egy kicsit az immunrendszered. És ne nyávogj, ugye nem hiszed, hogy akinek tényleg rákja van, annak ennyi tünete van összesen..?
2013. júl. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
van több is, csak még nem soroltam fel őket... de akkor most megteszem! : fogytam 5kb-ot az utobbi 3 hónapban, eléggé fáradékönyvagyok, ébredés után rögtön szédülök, és fáj a fejem, .. őő már nem.. meg annyi hogy az utobbi időben fáj a vizelés tehát csíp.. meg mintha "sötétebb" lenne a normálisnál.
2013. júl. 2. 14:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem te szimplán hipochonder vagy.

Ha rákos lennél, nem fájna. Ez megnyugtat?

A vakbélnek a nyirokelvezetése meg nem az ágyéki nyirokcsomók felé történik.

Ha ennyire aggódsz, keress fel egy 10. orvost is, ennyi.

2013. júl. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia! Nagyon sajnálom, hogy az orvosok ilyenkor nem adnak kielégítő választ! Kíváncsi lennék, vajon említetted-e nekik az égető érzést, mivel ez húgyúti fertőzésre utal, amit elkaphattál egy közwc használatakor, akár pl. egy mozi, egy vonat, de akár a suli wc-használatakor.

A Te esetedben valószínűleg ez volt az oka! Ez magától is el tud múlni idővel, kezeléssel viszont sokkal hamarabb.

Az ágyéki nyirokcsomó duzzanat (és fájdalom) egyébként általában egy környékén szerzett fertőzésre utal, ami lehet egy nemi úton terjedő fertőzés egyik tünete is. Ha valaki erre gyanakszik, vetessen mintát nőgyógyászával, mert bármi, pl. chlamydia tünete is lehet (akár az egyetlen tünete), amely kezeletlen esetben a későbbiekben meddőséghez is vezethet. Nem szabad hagyni, hogy az orvos egy legyintéssel elintézze, hogy biztos felfáztál! Sajnos vannak ilyen nemtörődöm orvosok!

De okozhat ágyéki nyirokcsomó duzzanatot még akár egy lábon szerzett sérülés is, amikor valamilyen kórokozó a sebbe kerül.

2015. okt. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!