Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kiszedték az epehólyagom....

Kiszedték az epehólyagom. Kedden este mentem be mert fájt,10 kor toltak a műtőbe, és már ma reggel itthon voltam, szal nincs 48 órája még. Normális ha nagyon feszül a hasfalam? és rohadtul szar felállni az ágyból?

Figyelt kérdés

am a műtét után is nagyon fájt, és első nap, vagyis tegnap mikor reggel a nővé4rke kidobott az ágyból huh, nah akkor is rohadtul feszült, de mostanra már jöbb. am sajnos nekem bevolt gyulladva, 15 cm es volt a hólyagom 7 mm es réteges falu, kőelzáródás az epehólyag vezetékében (cystic duct), és a sok görcs miatt a hasfalam is bevolt már kicsit gyulladva, meg a labor is mutatta hogy gyulladásom van, meg már sárgulni kezdett a szemem. szerencsére kikapták pikk-pakk laparoszkóppal...


de a kérdés. ez normális? sebfájdalom semmi nincs de néha a helyén érzek egy kis nyomást, meg székletem, sem volt, igaz csak ma ettem először, tegnap is lehetett volna de nem mertem. le is basztak...


szal ha felkell állnom ágybol rohadtul feszít. reggel 37 . 6 volt a hóemelkedésem tegnap utána lázmentes voltam, betudták a műtétbe, de most úgy érzem megint van egy kicsi hőemelkedésem. nem lehet szövődmény? nincs itthon lázmérőm mert ráléptem. segítsetek. köszi


24f


2013. júl. 18. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Teljesen normális, hogy még fáj és feszül, hiszen LC műtétnél alaposan felfújnak levegővel, vagyis gázzal, hogy jól lásson az operatőr. Ez több napig is tart amíg felszívódik, sőt az is elég gyakori, hogy ez a fájdalom vándorol. Van pl. aki két-három nap elteltével arra panaszkodik, hogy leszakad a válla, ezt is a gáz okozza.

Vegyél be nyugodtan valami fájdalomcsillapítót, bármit ami van otthon, ill. recept nélkül kapható. (nyilván amilyenre nem vagy allergiás.)

Pihenjél, kíméld magad, hagyj időt a regenerálódásnak, egyél könnyű, könnyen emészthető kajákat, ami nem zsíros és nem túl fűszeres, szóval ne pl. töltött káposztával indíts. Egyél egy nap inkább többször kevesebbet, és igyál bőven folyadékot. WC-re pedig ne félj elmenni, de tök normális, ha ilyenkor nincs székleted egy-két napig, hiszen a hasprés még nem a régi. Jobbulást!

2013. júl. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen. nekem azt javasolták hogy minél többt mozogjak. aminek van is hatása ugyanis ha állok már csak enyhén feszül. a kar leszakadósdi nekem is volt, de 2-3 órát tornáztattam tegnap a korház folyosóján a karom, és utána megszünt. sajna savas vagyok, és a nemevés nem tett jót neki. azért kérdeztem hogy ez normális e, mert más aki írja hogy kiszedték neki, azt mondja SEMMI fájdalom nem volt. amúgy ma reggelire a korházban kaptam sajtot, sonkát, kenyeret, lekvárt, tegnap amit nem mertem megenni az kefír volt és ilyesmik.... semmi bajopm nem volt, e3ddig már a citromos teától is buzerálódott az apém, most meg tök nyugis :) amúgy én soha nem eszem zsíros fűszeres éterleket, gyümölcs, zöldség, és pároét husik amiketb eszem, persze mostbegy ideig marad a vajas kalács, teával, és főtt krumplu párolt csirkemellel . köszi a választ! :)
2013. júl. 18. 18:48
 3/6 A kérdező kommentje:
bocs hogy mellégépeltem rengeteget, de fekszem .
2013. júl. 18. 18:50
 4/6 anonim ***** válasza:

" azért kérdeztem hogy ez normális e, mert más aki írja hogy kiszedték neki, azt mondja SEMMI fájdalom nem volt."

Nincs két egyforma szervezet, ugyanarra a dologra minden ember másképpen reagál. Másfelől egyáltalán nem biztos, hogy akikkel beszéltél nekik is ennyire előrehaladott gyulladásuk volt, Más tészta egy tervezett LC műtét, és más így akutan.

2013. júl. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ez teljesen igaz. nekem már a hashártyám is kezdett begyulladozni, szóval... viszont sebfájdalom SEMMI. ez tény. és nem is húzódik, csak feszül a gáztól. am köszi a tanácsokat még egyszer :)
2013. júl. 18. 19:06
 6/6 A kérdező kommentje:
nah. jóreggelt. este különleges dolog történt. először még nagyon szar volt az oldalamra fordulni, de forogtam, majd olyan éjfélkor már egész könnyen ment, mára pedig már szinte hasizomból keltem fel az ágyból. sokat mozgok és tornázok ahogy mondták talán emiatt, de nagyon gyorsan gyógyulok :) óráról órára jobb. köszi a segítséget. székltem is volt, semmi baj, orrotfujni is nyugodtan tudok, és a tüsszentés sem fáj egyáltalán, mondjuk az a műtét után sem "fájt" csak szar volt. sebfájdalom továbbra sincs, viszont van egy kis hascsikarásom a beleimben. az okés?
2013. júl. 19. 06:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!