Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rákos voltam, de szeretnék...

Rákos voltam, de szeretnék tetoválást. Ennyi idő után már lehet?

Figyelt kérdés

Két éve gyógyultam ki belőle, és akkor ugyan kiakadt az orvosom, hogy akarok tetkót, de azt mondta két évnek el kell telnie. Nos eltelt, már a betegségem előtt is akartam, és már akkor mondtam a szüleimnek, sose örültek neki, és ezek után amúgy se, de szeretném ténylég, nem nagyot, hanem egy kicsit, ami fontos nekem. Nem kérek olyan tanácsot, hogy gondoljam meg magam, 10 éves koromtól akarok már.

A kérdésem, ha eltelt az idő akkor már csináltathatok? nem akarom megkérdezni az orvosom, mert kapok egy fejmosást fölöslegesen.



2013. júl. 21. 01:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan csináltass, semmi bajod nem lesz. Ezt a két évet nem értem. Mi köze a kettőnek egymáshoz, ha csak nem bőrrákos voltál?
2013. júl. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Így van, mindenképpen dilettáns 14 éveseket kérdezz meg a gyakorin az egészségedet, életedet érintõ kérdésekrõl, ne az orvososat, mert a végén még csúnyán nézne rád...

Ne haragudj, de annyira ostoba vagy, hogy már sajnálni sem nagyon tud az ember...

2013. júl. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves előző, nem 14, hanem 44 éves vagyok, és én is voltam rákos 5 éve. Nekem semmi olyant nem mondtak, hogy ne lehetne tetoválni, pedig látták, hogy van tetkóm.


Viszont bőrgyógyászaton szólt a doktornő, ahova anyajegy szűrésre mentem, hogy nem szereti a tetkókat, mert nem igazán lehet szűrni alatt.


Ezért gondoltam, hogy a kérdezőnek talán a bőrével volt problémája, és ezért szólt neki a doki, hogy ne tetováljon.

2013. júl. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát ha az orvos szerint két év, akkor két év. Az pedig már letelt, úgyhogy hajrá!

És gratulálok a gyógyuláshoz. : )

2013. júl. 21. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Kedves előző, nem 14, hanem 44 éves vagyok"

Nem kérdezte senki hány éves vagy. Attól még az oldalt nagy részben ez a korosztály látogatja, illetve egyetlen válasznál sem tudható, hogy azt egy diplomás orvos írta, vagy egy 14 éves unatkozó tinifiú. (Arról nem is beszélve, hogy én is írhatnám, hogy 3 gyermekes, 55 éves anyuka vagyok, attól még nem lesz igaz és osztogathatnék gyereknevelés tanácsokat, attól még nem lenne igaz.)

Innentől kezdve meg ilyen válaszokra bízni ilyen jellegű döntéseket a lehet legnagyobb baromság, amit az ember elkövethet.


"és én is voltam rákos 5 éve. Nekem semmi olyant nem mondtak, hogy ne lehetne tetoválni, pedig látták, hogy van tetkóm."

Neked nem mondták, a kérdezőnek meg mondták, nem hiszem, hogy az, hogy valamit nem tudsz arra engedne következtetni, hogy neked van igazad.


"Ezért gondoltam, hogy a kérdezőnek talán a bőrével volt problémája, és ezért szólt neki a doki, hogy ne tetováljon."

Attól függetlenül, hogy igen valószínű, hogy a bőrével volt baja, te nyugodtan javasoltad neki, hogy "Nyugodtan csináltass, semmi bajod nem lesz.". Hát ez így valóban igazán okos és bölcs tanács volt...


Nyilván az orvos által javasolt két év nem naptári két év volt és nem is ok nélkül mondta.

Nyilván érdemes lenne visszamenni újboli kivizsgálásra és ha úgy gondolja az orvos, hogy minden rendben akkor lehetne tetoválni vele egyeztetve méretben és helyben... Mert utólag már lehet sírni, hogy "nekem a gyakorin azt mondták, hogy tetoválhatok, most tényleg ekkora bajt csináltam??"...

2013. júl. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A rák, és a kezelése is tönkrevágja az immunrendszert. Nyilván azért mondhatta a doki, hogy két év, mert úgy gondolta, kell ennyi idő a szervezetednek, hogy helyreálljon.

De az ilyen általában csak becslés.

A helyedben megvizsgáltatnám magam, fontos tudni, hogy megfelelően működik-e az immunrendszered, elég erős-e a szervezeted, hogy egy ilyen sebet megfelelően begyógyítson.


Nekem "csak" jóindulatú daganataim vannak, de olyan szinten legyengítik a szervezetem, hogy egy ártatlan kis piercing se gyógyul be, tetoválásról meg ne is álmodjak egy darabig. (majd ha megműtenek, felépülök és megerősödök)

2013. júl. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nem bőr rákom volt, es persze nem arra a területre szeretnek ahol volt

köszönöm a valaszokat!

2013. júl. 23. 03:29
 8/8 anonim ***** válasza:
A rák kezelése legyengíti az immunrendszert és ezért sokkal könyebben alakulhat ki rák. Én olyan technológiával foglalkozom amivel még rosszindulatú daganatot is lehet gyógyítani. Segíthetek abban is, hogy megelőzd a rák kialakulását, és nyugodtan csináltathatsz tetoválást. Írj privátba, ha érdekel.
2013. júl. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!