Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet agydaganatom? Többi lent!

Lehet agydaganatom? Többi lent!

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy iszonyatosan hipochonder lettem az utóbbi pár hétben, szóval minden hasonló súlyos kórképen keresztülrágtam már magam a csodálatos google segítségével... ami szerintem többet ártott, mint használt. :"D

Lényeg a lényeg:

2 háziorvos mondta, hogy pszichésen vagyok nagyon kész, de nem tudtam megnyugodni, elmentem belgyógyászatra. Tegnap voltam vérképen/laboron, EKG-n, mellkas röntgenen és szívultrahangon, mivel mellkas "problémákat" is felfedeztem magamon, meg igazából már mindent, amit el lehet képzelni. Természetesen minden leletem negatív lett, csak egy kis D vitamin hiányt mutatott ki a vérkép eredményem. Viszont pénteken megyek koponya mr-re, amitől iszonyatosan félek.... Nem a vizsgálattól, hanem az eredménytől. Volt június végén egy hirtelen nyilalló fejfájásom hátul, de tényleg nagyon nagy, amitől iszonyatosan megijedtem, és még utána percekig sajgott. Annyira megijedtem, hogy pánikroham szerű tünettel reagáltam rá, szívdobogás, kapkodtam a levegőt, szédültem és halálfélelmem volt, azt hittem, ott fogok elpatkolni. Szerencsére ez pár perc múlva elmúlt. Ez ezóta nem fordult elő szerencsére, de lekopogom. :"D

Azután az eset után nem is foglalkoztam a témával, csak miután előjött ez a hipochonderségem. Nincs hasogató fejfájásom, néha-néha érzek ilyen nyomásszerű zsibongó dolgot egy-egy ponton a fejemben, amitől viszont nagyon megijedek. Én kértem az orvost, hogy vizsgáljuk meg a fejemet, de nagyon félek. Ő azt mondta nekem, hogy nyugodjak meg, biztos benne, hogy negatív lesz, csak "ha már lúd, legyen kövér" alapon nézzünk meg mindent. Mindenki csak nyugtat magam körül, hogy ne aggódjak, nem lesz baj, de nagyon félek!!!! Ma is éreztem, hogy tompán fáj a kisagyam, igaz, csak pár pillanat volt, lehet, hogy már csak az elmém akar megviccelni?

Egyéb tüneteim nincsenek, nincsenek koordinációs zavaraim, jó a látásom, nem zsibbadok sehol stb stb. csak néha a fejemben érzek egy pontban fura nyomást vagy szúrást. Folyamatosan figyelem a fejemet, az tény. De nagyon félek az mr-től.......


21/L



2013. aug. 6. 18:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
kezeltetni kéne magad mert igy tényleg minden betegséget be fogsz vonzani...
2013. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Csak egy kiadós dugásra van szükséged, más problémád nincs.

/F

2013. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább a hipochondériádat kéne kezeltetni, mert nagyon nem normális dolog ez. Sőt annyira nem normális, hogyha nem kezelteted túl késő lesz, és eljön az idő amikor olyan szinten hipochonder leszel, hogy már senki nem fog komolyan venni, és mindenki elfog távolodni tőled..
2013. aug. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

első:

igen tudom, hogy szükségem lenne egy "kisebb" lelki szelektálásra meg egyebek, mostanában iszonyatosan stresszesen élek, suli + munka + saját háztartás meg elég sok minden történt ebben az évben, ami nagyon nem tett jót a lelkemnek... csak persze szeretnék minden szervi bajt kizárni előtte :/

második:

köszi az értelmes választ, de a magánéletemmel minden rendben. :P

2013. aug. 6. 18:40
 5/18 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy kérdésem van: mit teszel, ha ez is negatív?


(hál'Istennek az agydaganat nem egy ponton fáj , miután zárt térben fejlődik, maga a daganat nem tud fájni, csak az agy szövet , illetve az abban futó erek, amik összenyomódnak- az agyban nincsenek fájdalom érző receptorok)


Nekem, amikor ilyen hasogató fejfájásom volt akkor a két legelső nyakcsigolyám volt elcsúszva , hónapokat kínlódtam a fejfájással. CT, MMR negatív volt. Nagyon egyszerű megoldása volt.

2013. aug. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

harmadik:

és pont ez az, amit nem akarok... nem akarom a körülöttem lévőket ezzel stresszelni, mindenkinek megvan így is a maga baja. csak annyira nehéz, mikor saját magaddal kell szembenézned. pedig alapvetően egy iszonyat erős személyiségű/akaraterejű valaki vagyok, de totálisan azt érzem, hogy "lemerültem". 13 évig úsztam, 2 éve hagytam abba, azóta nem csináltam semmit. valószínű, hogy a mozgáshiány is így ütközik rajtam?

2013. aug. 6. 18:43
 7/18 anonim válasza:
Nekem is volt egy időben,hogy csak 1 ponton éreztem nyomást a fejemben olyan 2-3 hétig! Ezzel kezdődött el nálam a pánikroham... alvás zavarok hónapokig,szapora szívverés,szédülés,légszomj,végtag zsibbadások,volt mikor súlytalanak éreztem karjaim lábaim. De aztán 1 év alatt elmúlott minden. Orvosnál azóta se voltam XD
2013. aug. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Abban reménykedem, hogy ha kiderül, hogy ez is negatív, akkor nem fogok már minden hülyeségen kattogni. Miután kiderült, hogy a szívemmel minden rendben, azóta nem is figyelem a mellkasomat meg a szívemet = nincs fájdalomérzetem. Remélem, az MR eredményem után teljesen már megnyugszom és akkor elkezdhetem összeszedni magam mentálisan...
2013. aug. 6. 18:45
 9/18 anonim ***** válasza:
Gratulálok. Ezért nem látják el normálisan azt, akinek tényleg komoly problémája van.
2013. aug. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nincs agydaganatod. Az agydaganatnak nem fejfájásos tünetei vannak, hanem pl. bénulás, beszédzavar vagy beszédképtelenség.

A fejfájás lehet a nagy melegtől (az én fejem is fáj), de lehet a stressztől is, hogy idegesíted magad. Lehet attól, hogy pl. meg fog jönni. Lehet, hogy migrénes vagy. Lehet, hogy nem aludtál eleget. Lehet, hogy front van és frontérzékeny lettél. Lehet, hogy valamelyik étel okozza (nekem pl. a bolti csirke 3 napos migrént vált ki - ha nem eszem, nem fáj). Ez mind ártalmatlan ok. Nem kell a legrosszabbra gondolnod, főleg mert minden leleted tökéletes eddig.


Ami azt illeti, a 2. válaszolóval értek egyet leginkább, de emellett nem ártana, ha a házidokid pszichiáterhez is elküldne, még mielőtt súlyosabb lenne az állapotod, és tényleg pánikbeteg leszel.

2013. aug. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!