Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet agydaganatom? Többi lent!

Lehet agydaganatom? Többi lent!

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy iszonyatosan hipochonder lettem az utóbbi pár hétben, szóval minden hasonló súlyos kórképen keresztülrágtam már magam a csodálatos google segítségével... ami szerintem többet ártott, mint használt. :"D

Lényeg a lényeg:

2 háziorvos mondta, hogy pszichésen vagyok nagyon kész, de nem tudtam megnyugodni, elmentem belgyógyászatra. Tegnap voltam vérképen/laboron, EKG-n, mellkas röntgenen és szívultrahangon, mivel mellkas "problémákat" is felfedeztem magamon, meg igazából már mindent, amit el lehet képzelni. Természetesen minden leletem negatív lett, csak egy kis D vitamin hiányt mutatott ki a vérkép eredményem. Viszont pénteken megyek koponya mr-re, amitől iszonyatosan félek.... Nem a vizsgálattól, hanem az eredménytől. Volt június végén egy hirtelen nyilalló fejfájásom hátul, de tényleg nagyon nagy, amitől iszonyatosan megijedtem, és még utána percekig sajgott. Annyira megijedtem, hogy pánikroham szerű tünettel reagáltam rá, szívdobogás, kapkodtam a levegőt, szédültem és halálfélelmem volt, azt hittem, ott fogok elpatkolni. Szerencsére ez pár perc múlva elmúlt. Ez ezóta nem fordult elő szerencsére, de lekopogom. :"D

Azután az eset után nem is foglalkoztam a témával, csak miután előjött ez a hipochonderségem. Nincs hasogató fejfájásom, néha-néha érzek ilyen nyomásszerű zsibongó dolgot egy-egy ponton a fejemben, amitől viszont nagyon megijedek. Én kértem az orvost, hogy vizsgáljuk meg a fejemet, de nagyon félek. Ő azt mondta nekem, hogy nyugodjak meg, biztos benne, hogy negatív lesz, csak "ha már lúd, legyen kövér" alapon nézzünk meg mindent. Mindenki csak nyugtat magam körül, hogy ne aggódjak, nem lesz baj, de nagyon félek!!!! Ma is éreztem, hogy tompán fáj a kisagyam, igaz, csak pár pillanat volt, lehet, hogy már csak az elmém akar megviccelni?

Egyéb tüneteim nincsenek, nincsenek koordinációs zavaraim, jó a látásom, nem zsibbadok sehol stb stb. csak néha a fejemben érzek egy pontban fura nyomást vagy szúrást. Folyamatosan figyelem a fejemet, az tény. De nagyon félek az mr-től.......


21/L



2013. aug. 6. 18:32
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ez most nem esett jól. Nagyapámnak agydaganata volt, teljes áttétes rákos volt, abba halt bele 5 évvel ezelőtt, ezért érint ilyen érzékenyen ez a téma! Tudom, hogy hipochondria/szorongás/pánikbetegség eltörpül mindezek mellett, de nagyon nehezen élem meg ezt is.
2013. aug. 6. 18:48
 12/18 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem kérdező, találni fog újabb aggódnivalót.

Egyébként a sport jó ötlet, hat a hormonrendszerre, az meg a hangulatra, pszichés állapotra.

2013. aug. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
a sport nagyon kéne neked. én is most vettem észre magamon hogy munkamániában kezdek szenvedni ami ráadásként ülö munka és annyira pörgök kattogok rajta hogy már éjjel is melorol álmodom. nincs lazulás reggeltöl estig melo és igaz a hétvégém szabad de ebben a melegben nem tudok mit kezdeni magammal,mert amugy szoktam mindenféle mozgos dolgot csinálni de ilyenkor még meghalni sincs kedvem.
2013. aug. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Pedig tényleg nincs semmi gond a magánéletemmel, ha már a kettes válaszolóra kanyarodunk vissza. :) Több mint egy éve van egy csodálatos kapcsolatom, és pont emiatt nem akarom, hogy ilyenek keserítsék meg az életemet. Persze ilyenkor azt kérdezné az ember, hogy akkor mi a gondom... van azért elég sok, de tudom, ezeket nekem kell megoldanom. Csak ijesztő, mikor már testi tüneteket produkálnak és nem tudom őket hova tenni.


Köszönöm a normális, segítő, megnyugtató válaszokat, elnézést, hogy ilyen semmiségek miatt pattogok, de tényleg nagyon rossz.


Első háziorvos azon nyomban, mikor látta/hallotta a panaszaimat, rögtön beutalt pszichiáterhez. A második orvos viszont lebeszélt róla, merthogy csak nyugtatókat írnának fel, azok meg nem oldják meg a probléma gyökerét. Így is nehezemre esik azt a 0,25-ös frontint bevennem esténként...

2013. aug. 6. 18:54
 15/18 anonim ***** válasza:
ha van pénzed menj el alter gyogyászhoz pl kineziologus. ö az okokat szünteti meg nem a tüneteket és nem kell drogoznod magad.
2013. aug. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tippet! :) Már mástól is hallottam, hogy jót tenne nekem egy kineziológus, csak akkor még nem tudtam, hogy pontosan mit csinálnak ott velem. xD
2013. aug. 6. 19:00
 17/18 anonim ***** válasza:

Tudod az a gond, hogy ha nem lépsz ki ebből a körből jön az újabb tünet. Sok szerve van az embernek, ami a stressz. a félelem, a szorongás hatására tünetet tud és fog is produkálni. Viszont, amikor érzed a tüneteket nehéz fölékerülni, mert benne vagy és csak jönnek a gondolataid- Minél erősebben jönnek, annál jobban elhiszed, hogy beteg vagy.

Azt kellene tudni, hogy mi váltotta ki ezt, miért lettél ilyen labilis és miért jó neked, hogy vannak betegség tüneteid. Tulajdonképpen nem jó, de valahogy mégis a psichéd játszik veled. Ha nincs szervi baj, akkor nem azon a szinten kezelünk ugye. Ha valakinek pszichésen vannak gondjai akkor azt azon a síkon / pszichológus/ kell kezelni, nem mehetek alá a szervi síkra, mert nem ott van a baj.

És a félelem nagy úr, talán a legnagyobb úr a világon.

Ellene is gondolati szinten vértezhetjük fel magunkat.

Lehet, hogy ez most összevisszaságnak tűnik, amit leírtam, de remélem kiveszed belőle a mondandómat.

És ha megvan az MR eredményed azonnal lépni kell, mert ha nem teszed jön a következő tünet. Akár gyomor fájás, aztán jön a gondolat, hogy gyomor fekély, aztán gyomor tükrözés és aztán stb, stb. Igen széles a paletta.

2013. aug. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Igen, teljes mértékben érthető, amit leírtál és igazad van. Nekem is eszembe jutott, hogy csak nehogy az legyen, hogy MR után már a következő betegségen kezdek el agyalni meg folytatom a megszállott ön-diagnosztizálást.

Igyekszem helyretenni a csökött fejemet, mert már tényleg nagyon unom ezt az egészet, pedig még "csak" 3 hete tart, de érzem, hogy nem tudok egy jót pihenni... Reggel, mintha be lenne rögzülve a fejembe, 5-kor már nézem az órát, hogy mennyi az idő és mint a vizsgaidőszakban, iszonyat nagy szorongás lesz rajtam úrrá. Soha nem volt gondom az alvással (illetve azzal most sincs gond, csak ezekkel a hajnali felriadásokkal) és ez is zavar. Meg sokszor van mostanában rémálmom. Nem tudok a hobbimmal foglalkozni, pedig imádom, csak nagyon lekötnek ezek a negatív gondolatok.


Na szóval egy szó mint száz, megfogadom a tanácsotokat, MR után azon nyomban elkezdem kezeltetni magam pszichésen. :)

2013. aug. 6. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!