Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyirokcsomó megnagyobbodás,...

Nyirokcsomó megnagyobbodás, nyirokcsomó gyulladás lehet a dohányzástól?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, kb 2-3 hete jobb oldalt a nyakamon, az állkapcsom alatt észrevettem, hogy meg van nagyobbodva a nyirokcsomóm. Különös képpen nem fájt, csak nyelésnél éreztem hogy meg van duzzadva, meg ki is tapintható. El mentem vele orvoshoz, ki írt Duomox-ot 375mg, 20 db. Be is szedtem rendesen, enyhült is de el nem múlt. Most megint érzem hogy megint megduzzadt. Már bal oldalt is az állkapcsom alatt érzem, hogy valami nincs rendben...

Kb. 5 éve dohányzom, ezért gondoltam arra is hogy lehet ezt nem bírják a nyirokcsomóim.... Lehet hogy a cigi az oka?

Torkom nincs begyulladva, mandulámat már több mint 1 éve kivették, szóval ez sem lehet...

Gondoltam még arra is, hogy lehet a bölcsesség fogaimmal van gond mert már több mint 1 éve elkezdtek kibújni, de nem jöttek ki teljesen, hanem csak a "hegyük" van kint...


Szerintetek mitől lehet ez a nyirokcsomó probléma?

Előre is köszönöm a segítséget! :)



2013. aug. 12. 01:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Szoktál csókolózni? Lehet mononukleózis.

Lappangási ideje 30-40 nap, szóval a tünetek megjelenésétől vissza tudsz számolni, hogy esetleg embertől kaptad-e el, és akkor vírus lehet.

2013. aug. 12. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Dohányzástól nincs. Ahogy írták lehet mononukleózis,de a fogadtól is.
2013. aug. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha dohányzástól is van, nem a nyirokcsomó megnagyobbodás az alap betegséged . A nyirokcsomók védelmi funkciót töltenek be, nem engedik hogy a hozzájuk tartozó régióból a gyulladás tovább terjedjen. Ezért is adott a háziorvosod antibiotikumot, hogy segítsen legyőzni a gyulladást.

Fogorvoshoz mindenképp menj el,bár nem biztos hogy a bölcsesség fog van a háttérben. De ő tudja kizárni, hogy lehetnek-e gócként a háttérben.

A cigi tarthat fent krónikus gyulladást a légutak azon területén, ahol a füst végig megy, hisz irritáló hatása érvényesül és az égéstermékek is lerakódnak belőle a nyálkahártyára.Garatban, gégében kialakulhat 5 év év után már krónikus gyulladás. Mindenki másképp reagál.

Egy vérvétel is jó lenne, hisz az antibiotikum után visszajött a duzzanat és az ellen oldali régióban is jelentkezett. Szóval a nyirokcsomó az egy jelző rendszer, hogy valami ellen dolgozik az immunrendszered.

2013. aug. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!