Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívinfarktusom lehetett?...

Szívinfarktusom lehetett? Szóljak a szüleimnek?

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyok enyhe túlsúllyal, de rendszeresen mozgok (reggelente kerékpározok 40 percet). Tegnap este hazaértem és kicsit zsibbadt a balkezem, nem tulajdonítottam neki lehetőséget semmi baj nem is volt. Este lefeküdtem kicsit korábban és elkezdett a szívemnél a mellkhasom enyhén szorítani aztán egyre jobban és jobban levert a víz, aztán fáztam. Utána nyugalom. Aztán megismétlődött ez még egyszer. Megint nyugalom. Aztán felálltam mászkáltam kicsit de ez már hajnali 1 fele lehetett nagy nyomást éreztem már az egész mellkhasomon lefeküdtem és már jobban éreztem magamat, de még mindig szorított kicsit. Aztán megfigyeltem ha a balkezemmel megfogom a jobb vállamat úgy hogy a balkönyököm érinti a szívemet elmúlik a fájdalom. De már fél 2 lehetett hajnalban ezért nem szóltam senkinek. Most reggel még egy kicsit fáj de úgy mintha csak meghúztam volna ott valami izmot nem is gazán a szívem. Attól félek a szüleim túlreagálnák, szerintetek szóljak nekik vagy egyszerűen figyejek oda magamra jobban?
2013. aug. 15. 08:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem meg huzzál orvoshoz,mert ez nem játék.Nem egy fiatal hal meg infartusban!!
2013. aug. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyen korban nem valószínű az infarktus, kamaszkorban sok minden belefér, legnagyobb esélye az izomfájdalomnak van, bordaközti izomfájdalom, nincs vele teendő. Terheléstől, sporttól lehet, vagy pszichés eredetű panaszok.


Az infarktus egyébként legtöbbször halálfélelemmel jár, mintha ülnének a mellkasodon.

Ha nem változnak a panaszaid, érdemes ho.-hoz fordulni, és eldönti szükséges-e kardiológiai kivizsgálás

2013. aug. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az nem baj ha túlreagálják, inkább sürgősen menj orvoshoz, és szólj a szüleidnek. Én már hallottam kamaszoknál is szívproblémát, ez nem játék. Csináltass egy szívultrahangot, az EKG nem bizos, hogy kimutatja. Ezt tapasztalatból mondom.
2013. dec. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!