Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek bajom van, vagy a...

Szerintetek bajom van, vagy a szüleimnek van igaza? (lent)

Figyelt kérdés
Pár hónapja diétázom, és -13kg után nem tudok leállni. Minden után bűntudatom van, alig viszek be kalóriát... Vagdostam magamat és azt hiszem depressziós vagyok. A szüleim szerint ez csak a tinédzser kor egyik mellékhatása, én ebben annyira nem vagyok biztos. Szerintetek? 13/L
2013. jún. 17. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ez már annál súlyosabb. Keress fel szakembert. szomorú a szüleid hozzáállása.:( Már eleve ez a fogyás sem jó egy fejlődő szerevzetnek hirtelen mégha volt is rajtad felesleg. A vagdosás meg mindenképp pszichés probléma amihez segitság kell. Szólj az iskolai pszichológusnak vagy az osztályfőnöknek ha a szüleid nem akarnak segiteni. Ez nem maradhat igy. Az egy jó dolog hogy te érzed hogy ez nem ok. A betegség elfogadása már a gyógyulás felé vezető út kezdete. Sikerülni fog.
2013. jún. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sztem is pszihés gondjaid vannak. Beszélj erről vagy a szüleiddel, vagy vkivel a suliból akiben megbízol.

Lehet hogy azért csinálod hogy a szüleid jobban figyeljenek rád?? Elég felelőtlenek. Én megijednék ha a lányom 13 évesen vagdosná magát... :(

2013. jún. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem természetes amit te csinálsz! És tényleg szomorú, hogy a szüleid semmit sem vesznek észre és, hogy ezt ők természetesnek látják. Még jó, hogy te rájöttél, hogy valami nincs rendben mert ez az első lépés a gyógyulás felé. Minél hamarabb keress fel egy pszihiátert és kérj segitséget és tényleg ne hanyagold mert ez a te érdeked!

Egyébként ez a kevés kalóriabevitel anorexiához vezet és ez nem játék! Én már csak tudom mert a tavaly voltam anorexiás. Két hónap alatt tíz kilót fogytam és ezért kórházba kerültem(szondán táplálás meg ilyenek). De tényleg nem éri meg mert csak kórházba kerülsz és úgyis visszahízol normálisra(a sovány emberek egyébként sem szépek), szóval én már csak tudom. És a vagdosás sem normális, én is kipróbáltam de már nem csinállom. Egyébként most is járok pszihologushoz és szedek gyógyszert. Sokat segít.

Neked sok sikert kivánok és sz1vből kivánom, hogy gyógyulj meg! 18/L

2013. jún. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18/L vagyok. És igen bárkivel megbeszélheted akiben megbízól. Én is több törődésre vágytam.
2013. jún. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez egyaltalan nem normalis! A szuleid eleg rosszul gondolkoznak! Mihamarabb menj el egy pszihiaterhez!

En is estem at anorexian (en sem voltam mentes sem az infuzioktol sem pedig a szondatol), mert fogyni akartam, es ez sikerult is (parszor hanytattam is magam), lefogytam 37 kg-ra. Vagdostam is magam, sot 3-szor ongyilkossagi kiserletem is volt, tehat rengeteget jartam a korhazakat ezek a dolgok miatt. En sulyos voltam!


Jobb hidd el ha elejet veszed a dolognak! Ne hagyd elfajulni a dolgokat!

Mar banom, hogy nem fordultam hamarabb orvoshoz. Akkor a korhazaktol is megszabadultam volna.


Most is rendszeresen jarok pszihologushoz. Szedem a gyogyszereket depresszio es azok a dolgok miatt amiket leirtam.


Batorsag!:)

18/L

2013. jún. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tényleg...
2013. jún. 17. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!