Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha veserákról beszélünk vagy...

Ha veserákról beszélünk vagy más ilyen kórról ahol véres vizeletet észlel az ember akkor csak egyszer lesz véres a vizelet vagy onnantól kezdve mindig az lesz amíg meg nem gyógyul?

Figyelt kérdés
2013. aug. 23. 10:38
 1/6 A kérdező kommentje:
12 èves vagyok és reggel úgy láttam mintha túl sötét lenne a vizeletem, nagyon megijedtem nálam ugye nem fordulhat elő a fent említett betegség?
2013. aug. 23. 10:44
 2/6 anonim ***** válasza:

1.A sötét vizelet még nem jelenti azt, hogy véres. Lehet az elszíneződés különböző ételektől vagy egyszerűen csak régen voltál WC-n.

2.Daganatos betegségeknél sem mindig véres a vizelet.( ismerősömnek csak egyszer volt véres, mégis hólyagrákja volt)

3. Ha nagyon aggódsz, akkor vigyél vizeletmintát a háziorvoshoz és egy egyszerű tesztcsík segítségével meg tudja állapítani, hogy tényleg vér van-e a vizeletedben.

2013. aug. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De 12 éves létemre is lehet?
2013. aug. 23. 11:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Ritka.

Inkább vesekő vagy hólyaggyulladás okoz véres-sötét vizeletet.

De lehet az is, hogy nem ittál eleget, és sötétebb a vizelet.

2013. aug. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk igaz. Tegnap alig ittam 2 pohár gyümölcslevet. De iszonyúan sötèt volt. Szinte kólaszínű. Akkor ez normális? Egyéb tünetem nincs.
2013. aug. 23. 14:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Igyál többet, de ha akkor is sötétet pisilsz, mindenképpen orvoshoz kell menned! Viszont a legrosszabbra ne gondolj!
2013. aug. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!